Kerhokisa 2009

Kerhokilpailukutsu

26.5.2009 klo 17.30  Ilmoittautuminen, katsastus, aika-ajo ja I-osakilpailu.

I erän tulokset

16.6.2009 klo 17.30  II-osakilpailu (2-erää).

Kerhokilpailu  16.6.2009 2. ja 3. erä                
Sijoitus Luokka Numero Nimi Aika1 Aika2 Paras 1.erä 2. erä 3. erä 4. erä Yht.
                     
                     
Cadet 98 Ravea Joni 1.02,66 1.02,31 1.02,31 0 0 0   0
                     
ABC-ajokoulu 1 Napari Lauri         0 2   2
ABC-ajokoulu 2 Kosonen Jesse         2 0   2
ABC-ajokoulu 3 Lindholm Sini         3 3   6
                     
                     
Harrastaja 3 Rekola Tommi 1.00,59 59,20 59,20 0 0+1 0+1   2
                     
Raket Jr 135 Niemi Jani 54,68 53,51 53,51 0 2 3   5
Raket Jr 136 Jäppinen Riku 54,04 53,91 53,91 2 4 0   6
Raket Jr 147 Pärhä Tommi       3+1 0 2   6
Raket Jr 168 Rannikko Miiko 56,73 55,70 55,70 3 3 4   10
                     
Raket 84 Kauppi Henri 54,21 53,53 53,53   0 0   0
                     
Raket 120 JP Paakkinen Jenna - -   0+1 0 0   1
                     
Junior TAG 17 Tirkkonen Verneri 51,65 51,78 51,65 0 0 2   2
Junior TAG 10 Hassinen Joona 51,68 51,68 51,68 2 2 0   4
Junior TAG 97 Saarelainen Kalle 52,24 52,63 52,24 3 3 3   9
Junior TAG 6 Rekola Teemu 53,28 52,82 52,82 4 4 4   12
Junior TAG 98 Laari Noa 53,98 53,83 53,83 5 7 6   18
Junior TAG 101 Mäkelä Antti - -   7+1 5 5   18
Junior TAG 16 Virtanen Valtteri - -   6 6 7   19
Junior TAG 201 Karjalainen Riku 1.00,11 58,73 58,73 7 7+1 7+1   23
                     
Leopard 62 Järnström Juha 47,06 47,31 47,06 5 4 0   9
Leopard 8 Kaukanen Pasi 47,44 57,46 47,44 3 3 3   9
Leopard 69 Raisio Mikko 47,42 46,70 46,70 0 0 6   6
Leopard 34 Yli-Malmi Risto - -   6 6+1 6+1   19
Leopard 61 Walhsten Börje 47,91 47,36 47,36 4 5 5   14
Leopard 56 Pirttikoski Matti - -   6+1 2 4   13
Leopard 81 Rekola Juha 46,91 46,53 46,53 2 6 2   10
                     
Yamaha 113 Kauppi Henri 48,97 48,60 48,60 0 0+1 0+1   2

4.8.2009 klo 17.30  III-osakilpailu ja palkintojen jako. Kaikki osallistujat saivat muistopalkinnot.

Kerhokilpailu  4. erä ja lopputulos                
Sijoitus Luokka Numero Nimi Aika1 Aika2 Paras 1.erä 2. erä 3. erä 4. erä Yht.
                     
                     
Cadet 98 Ravea Joni 1.02,66 1.02,31 1.02,31 0 0 0 0 0
                     
ABC-ajokoulu 1 Napari Lauri         0 2 2 2
ABC-ajokoulu 2 Kosonen Jesse         2 0 0 0
ABC-ajokoulu 3 Lindholm Sini         3 3 2+1 6
                     
                     
Harrastaja 3 Rekola Tommi 1.00,59 59,20 59,20 0 0+1 0+1 0 1
                     
1 Raket Jr 147 Pärhä Tommi       3+1 0 2 0 2
2 Raket Jr 136 Jäppinen Riku 54,04 53,91 53,91 2 4 0 2 4
3 Raket Jr 135 Niemi Jani 54,68 53,51 53,51 0 2 3 3 5
4 Raket Jr 168 Rannikko Miiko 56,73 55,70 55,70 3 3 4 4 10
                     
Raket 84 Kauppi Henri 54,21 53,53 53,53   0 0   0
                     
Raket 120 JP Paakkinen Jenna - -   0+1 0 0 0 0
                     
1 Junior TAG 17 Tirkkonen Verneri 51,65 51,78 51,65 0 0 2 0 0
2 Junior TAG 10 Hassinen Joona 51,68 51,68 51,68 2 2 0 2 4
3 Junior TAG 97 Saarelainen Kalle 52,24 52,63 52,24 3 3 3 7+1 9
4 Junior TAG 6 Rekola Teemu 53,28 52,82 52,82 4 4 4 3 11
5 Junior TAG 101 Mäkelä Antti - -   7+1 5 5 4 14
6 Junior TAG 98 Laari Noa 53,98 53,83 53,83 5 7 6 5 16
7 Junior TAG 16 Virtanen Valtteri - -   6 6 7 6 18
8 Junior TAG 201 Karjalainen Riku 1.00,11 58,73 58,73 7 7+1 7+1 7 22
                     
1 Leopard 62 Järnström Juha 47,06 47,31 47,06 5 4 0 0 4
2 Leopard 69 Raisio Mikko 47,42 46,70 46,70 0 0 6 7+1 6
3 Leopard 8 Kaukanen Pasi 47,44 57,46 47,44 3 3 3 4 9
4 Leopard 81 Rekola Juha 46,91 46,53 46,53 2 6 2 7+1 10
5 Leopard 56 Pirttikoski Matti - -   6+1 2 4 5 11
6 Leopard 61 Walhsten Börje 47,91 47,36 47,36 4 5 5 6 14
7 Leopard 34 Yli-Malmi Risto - -   6 6+1 6+1 2 15
8 Leopard 9 Laari Jukka       6+1 6+1 6+1 3 17
9 Leopard 5 Mäkelä Heikki       6+1 6+1 6+1 7 21
                     
                     
Yamaha 113 Kauppi Henri 48,97 48,60 48,60 0 0+1 0+1   2