AKK:n Kaakkois-Suomen alueen 6 aluemestaruuskilpailu 6-7.9.2003

Kilpailun kutsu

Harrastajaluokkien osanottajat

Cadet
   Num Nimi                  Seura           Runko      Moottori   P. aika   E1 F1 
   20  Ahtiainen Arttu       IFK             CRG        Raket      57.359    0  0  
   17  Hatakka Tommi         IFK             Gold       Raket      58.859    4  2  
   21  Villanen Riku         IFK             CRG        Raket      58.286    6  3  
   70  Oinonen Roni          Lpr UA          Gold       Raket      57.788    8  4  
   106 Varis Santeri         SavUA           Gold       Raket      57.551    3  5  
   110 Juuti Sara            SavUA           FinnKart   Raket      57.698    2  6  
   71  Niemelä Lari          Lpr UA          Swiss Hutl Raket      59.212    7  7  
   18  Toivari Niko          IFK             CRG        Raket      59.045    10 8  
   24  Karpus Alex           IFK             FinnKart   Raket      58.456    5  9  
   72  Niemelä Arttu         Lpr UA          Swiss Hutl Raket      1.00.030  9  10 
Luokassa on 10 harrastajaa.
 
Alle 8v harrastaja
 Num Nimi                  Seura           Runko      Moottori   P. aika   E1 F1
 196 Lehtinen Jesse        Lahden FK       Gold       Raket      53.863    0  0  
 6   Eskonsipo Jesse       Lahden FK       Birel      Raket      55.739    3  2  
 22  Kauppi Henri          Lahden FK       Finnkart   Raket      56.210    4  3  
Luokassa on 3 harrastajaa.
Alle 10v harrastaja
 Num Nimi                  Seura           Runko      Moottori   P. aika   E1 F1
 22  Kosonen Niko          IFK             Dino Mars  Raket      53.030    0  0  
 155 Rantamäki Sandra      Lahden FK       Birel      Raket      53.297    2  2  
 41  Toikka Topi           Kotkan FK       Gold       Raket      53.504    6  3  
 37  Karlsson Markus       Lahden FK       CRG        Raket      53.693    7  4  
 126 Mertala Riku          Tervas MK       CRG        Raket      53.929    5  5  
 29  Komppa Jesse          IHFK            Birel      Raket      53.218    4  6  
 45  Vilkas Jani           Kotkan FK       SwissHutle Raket      53.886    13 7  
 99  Villman Ville         RuKart          CRG        Raket      54.036    10 8  
 47  Rötkö Joni            Kouvola FK      SwissHutle Raket      54.239    14 9  
 101 Sinkko Tommi          SavUA           Gold       Raket      55.031    12 10 
 40  Timperi Riku          Kotkan FK       SwissHutle Raket      54.281    8  11 
 36  Brofors Niko          Lahden FK       FinnKart   Raket      54.844    9  12 
 313 Väinölä Vili          Lahden FK       CRG        Raket      54.921    11 13 
 46  Kosonen Joona         Kouvolan FK     CRG        Raket      55.475    16 14 
 676 Vuoksenturja Julius   Lammin UA       Birel      Raket      53.821    3  15 
 87  Ahonen Atte           PertUA          Finnkart   Raket      59.983    17 16 
 1   Toikka Teemu          AnkUA           Dino       Raket      54.958    15 17 
Luokassa on 17 harrastajaa.
 
Mini harrastaja
 86  Sairanen Ossi         PertUA          CRG        Raket      55.374    1  1
 3   Castren Tatu          Heinolan UA     Birel      Raket      56.520    2  2  
Luokassa on 2 harrastajaa.
Raket harrastaja
 Num Nimi                  Seura           Runko      Moottori   P. aika   E1 F1
 70  Suoanttila Jere       Lpr UA          Swiss Hutl Raket      51.309    3  0  
 4   Asikainen Misa        Lahden FK       CRG        Raket      52.964    2  2  
 47  Pessala Kauri         Kouvolan FK     Swiss Hutl Raket      51.170    0  3  
 87  Räsänen Joni          PertUA          Dino       Raket      53.537    4  4  
Luokassa on 4 harrastajaa.
 

 

Aluemestaruuskilpailu
Pippon rata, Lahti, 6.-7.9.2003
LOPPUTULOKSET
Mini
Sij Num Nimi                  Lisenssi Seura           Runko      Moottori   P. aika   2C -A -B -C Ey  F1 
1   96  Vuoksenturja Santtu   23686362 Lammin UA       Birel      Raket      52.681       0  X  0  0   0  
2   140 Tuukkanen Aleksi      23516034 PertUA          Gillard    Raket      52.559       X  2  0  2   2  
3   84  Vento Samuli          23607794 RuKart          Dino       Raket      52.937       2  2  X  4   3  
4   75  Nurminen Teemu        22748489 Lahden FK       Tony Kart  Raket      53.667       X  5  3  8   4  
5   133 Kuhanen Juho          22158105 PertUA          Gillard    Raket      53.206       X  4  5  9   5  
6   118 Petriläinen Niklas    22875051 IFK             Dino       Raket      53.252       3  X  3  6   6  
7   38  Villman Mikko         23653421 RuKart          SwissHutle Raket      56.550       9  X  5  14  7  
8   72  Kolehmainen Sami      22073837 RuKart          Dino       Raket      53.602       4  6  X  10  8  
9   46  Peltola Teemu         22844639 Kouvolan FK     CRG        Raket      53.400       8  4  X  12  9  
10  52  Ylärakkola Niko       23734926 Kotkan FK       SwissHutle Raket      53.522       X  6  7  13  10 
11  144 Latvanen Sami         22315537 PertUA          Gillard    Raket      53.611       11 X  7  18  11 
12  149 Siren Niko-Pekka      23285174 Kouvolan FK     SwissHutle Raket      54.025       10 15 X  25  12 
13  173 Semeri Valtteri       23237795 Lahden FK       Birel      Raket      54.177       10 X  8  18  13 
14  148 Rötkö Jesse           23128804 Kouvolan FK     SwissHutle Raket      54.327    4  X  16 11 27  14 
15  122 Latvanen Markus       22315498 PertUA          CRG        Raket      54.440       13 X  11 24  15 
16  120 Willberg Antton       23652927 Lahden FK       Gillard    Raket      53.630       9  12 X  21  16 
17  145 Vilkas Eero           23652273 Kotkan FK       SwissHutle Raket      53.604       X  8  6  14  17 
18  154 Ahtiainen Aleksi      21289266 IFK             Tony Kart  Raket      53.849       12 X  9  21  18 
19  203 Pulkkinen Sami        22936356 Kouvolan FK     Dino       Raket      55.152    2  15 X  13 28  19 
20  223 Jonninen Saga         21807839 Lahden FK       CRG        Raket      54.048    1  X  14 12 26  20 
21  323 Jonninen Jyri         21807800 Lahden FK       CRG        Raket      53.545       7  X  10 17  21 
22  168 Sinkkonen Petter      23278259 Kotkan FK       SwissHutle Raket      54.869    5  13 16 X  29  22 
23  177 Silo Viljami          23265369 Kouvolan FK     Gold       Raket      54.295    3  17 14 X  31  23 
24  222 Kemppainen Miika      23885914 Lahden FK       GP-Racing  Raket      56.148    6  X  18 16 34  24 
25  103 Toivonen Emma         23882991 Lahden FK       CRG        Raket      55.106    7  X  17 14 31     
26  99  Villanen Simo         23652797 IFK             Tony Kart  Raket      55.669    8  15 17 X  32     
Luokassa on 26 kilpailijaa.
 
Aluemestaruuskilpailu
Pippon rata, Lahti, 6.-7.9.2003
LOPPUTULOKSET
Luokka: Raket jun
- - - - - - - - - 
Sij Num Nimi                  Lisenssi Seura           Runko      Moottori   P. aika   E1 F1 
1   27  Heikkilä Jesse        21551088 LprUA           Dino Mars  Raket      50.537    0  0  
2   44  Hämäläinen Miika      21718766 IFK             Tony Kart  Raket      50.760    3  2  
3   120 Pänttönen Robert      22965246 Lahden FK       Birel      Raket      50.826    2  3  
4   165 Lahikainen Tero       23883217 LprUA           CRG        Raket      51.456    5  4  
5   13  Liimatainen Anssi     22400112 Lahden FK       Birel      Raket      51.232    4  5  
6   99  Ketosara Riku         23883181 Kotkan FK       Swiss Hutl Raket      51.470    7  6  
7   188 Ravantti Simo         23033025 RuKarT          Gold       Raket      51.785    6  7  
8   36  Juuti Leo             21830136 SavonlUA        Dino Mars  Raket      51.842    8  8  
Luokassa on 8 kilpailijaa.
Luokka: Raket
- - - - - - - 
Sij Num Nimi                  Lisenssi Seura           Runko      Moottori   P. aika   E1 F1 
1   15  Forsström Niko        21438279 Lahden FK       CRG        Raket      50.369    8  0  
2   30  Tiensuu Essi          23436318 LPR UA          Gold       Raket      50.744    2  2  
3   32  Narsakka Juuso        22667845 IFK             Gold       Raket      50.629    3  3  
4   14  Nurmela Jere          22740160 Luum„en UA      Gold       Raket      50.684    7  4  
5   29  Salokoski Marko       23189843 Heinolan UA     CRG        Raket      50.653    5  5  
6   121 Husu Tino             21682685 IFK             Gold       Raket      51.289    6  6  
7   118 Huhta Jari            21663264 Lahden FK       Gillard    Raket      50.807    4  7  
Luokassa on 7 kilpailijaa.
 
Luokka: Yamaha jun
- - - - - - - - - 
Sij Num Nimi                  Lisenssi Seura           Runko      Moottori   P. aika   E1 F1 
1   13  Korhonen Miikka       24587347 Imatran FK      CRG        Yamaha     45.934    2  0  
2   94  Lahikainen Teemu      23883220 LprUA           CRG        Yamaha     45.793    0  2  
3   40  Montonen Risto        22587585 Kotkan FK       Tony Kart  Yamaha     46.142    3  3  
4   140 Ruha Jussi            23091122 Savonl UA       Tony Kart  Yamaha     45.916    4  4  
5   52  Kekäläinen Antti      23880498 Lahden FK       Tony Kart  Yamaha     45.645    11 5  
6   112 Väisänen Jarmo        23704749 Mikkelin UA     Swiss Hutl Yamaha     99.999    5  6  
7   30  Honkimaa Joonas       21656145 Kouvolan FK     Swiss Hutl Yamaha     49.911    6  7  
8   56  Ritola Ville          25394490 Kotkan FK       Swiss Hutl Yamaha     46.828    12 8  
9   161 Peltonen Jarkko       22847924 IFK             Tony Kart  Yamaha     47.382    7  9  
10  26  Kinnunen Anssi        22011721 Kouvolan FK     Swiss Hutl Yamaha     47.589    8  10 
11  3   Forsberg Teemu        21434309 Kouvolan FK     Tony Kart  Yamaha     47.335    9  11 
Luokassa 11 kilpailijaa
 
LOPPUTULOKSET
Luokka: Yamaha
- - - - - - - 
Sij Num Nimi                  Lisenssi Seura           Runko      Moottori   P. aika   E1 F1 
1   48  Huoso Tomi            21674729 Lpr UA          Tony Kart  Yamaha     45.329    0  0  
2   71  Nurminen Mikko        22747707 Lahden FK       Tony Kart  Yamaha     45.148    2  2  
3   96  Saari Tero            23138441 Heinolan UA     Tony Kart  Yamaha     45.388    5  3  
4   69  Saari Jarkko          23135978 Heinolan UA     Tony Kart  Yamaha     45.424    3  4  
5   70  Peltola Jasu          22842411 Luum„en UA      Tony Kart  Yamaha     45.752    9  5  
6   33  Kelonen Jani          21973763 Lahden FK       Birel      Yamaha     45.458    4  6  
7   41  Karlsson Petri        21931527 Lahden FK       CRG        Yamaha     45.907    10 7  
8   36  Rantamäki Sari        23006777 Lahden FK       Birel      Yamaha     45.917    14 8  
9   155 Vanhala Joonas        28580345 Kotkan FK       Swiss Hutl Yamaha     46.160    13 9  
10  51  Matikkala Tiia        22533186 Kouvolan FK     Birel      Yamaha     45.517    8  10 
11  88  Timberg Juho          23447129 Lahden FK       Birel      Yamaha     45.386    7  11 
12  18  Rokka Esa             23076778 Kotkan FK       Swiss Hutl Yamaha     45.426    6  12 
13  99  Koiranen Ari          22046275 Lahden FK       Birel      Yamaha     45.577    11 13 
14  85  Salmi Turo            23172685 Lahden FK       CRG        Yamaha     45.714    12 14 
Luokassa on 14 kilpailijaa.
 
Aluemestaruuskilpailu
Pippon rata, Lahti, 6.-7.9.2003
LOPPUTULOKSET
Luokka: ICA junior
- - - - - - - - 
Sij Num Nimi                  Lisenssi Seura           Runko      Moottori   P. aika   E1 F1 
1   125 Heikkinen Pekka       21558926 Lpr UA          CRG        Maxter     43.603    0  0  
2   30  Kiviranta Miika       22034931 Kotkan FK       Swiss Hutl Maxter     43.726    5  2  
3   18  Järnström Antti       21840838 Lahden FK       Birel      Parilla    43.460    3  3  
4   38  Heinonen Jani         21570920 Lahden FK       CRG        Vortex     43.897    4  4  
5   14  Hamppi Jarno          21512357 Lpr UA          Swiss Hutl Maxter     43.551    2  5  
Luokassa on 5 kilpailijaa.