Lahden Formula K-kerhon mestaruuskilpailu 2002

Kilpailukutsu

Aika-ajo sekä 1.erä ajettiin 14.5.2002

2. ja 3. erät ajettiin 9.7.2002.

4. erä ajettiin 6.8.2002.

Huonoimman erän pistemäärä (alleviivattu) poistettiin yhteispisteitä laskettaessa. Pisteiden mennessä tasan ratkaisi viimeisen erän sijoitus.

Lahden FK-kerhon kerhokilpailun  2002 lopputulokset 6.8.2002
Sijoitus Luokka Numero Nimi Aika1 Aika2 Paras 1. Erä 3. Erä 4. erä Yht.
1 Kadet 313 Väinölä Vili 1.00,25 59,58 59,58 0 0 0 0 0
2 Kadet 562 Mäkelä Antti 2 2 2 2 6
1 Alle8 6 Eskonsipo Jesse 1.09,38 1.07,41 1.07,41 0 0 0 0 0
2 Alle8 2 Kauppi Henri - - - 1+1 1+1 1+1 2 6
1 Yli8 72 Nurminen Teemu 55,18 54,82 54,82 0 0 0 0 0
2 Yli8 37 Karlsson Markus 56,50 55,55 55,55 2 2 2 2 6
3 Yli8 61 Toivonen Samu 5+1 3 4 3 10
4 Yli8 223 Jonninen Saga 59,58 58,92 58,92 4 5 3 4 11
5 Yli8 155 Rantamäki Sandra 1.02,47 1.02,55 1.02,47 3 4 7 6 13
6 Yli8 62 Toivonen Emma 5+1 6 6 5 17
7 Yli8 60 Alonen Teemu 1.07,58 1.07,36 1.07,36 5 7 5 6+1 17
1 Mini 10 Pänttönen Robert 54,40 53,97 53,97 0 3 2 0 2
2 Mini 71 Semeri Valtteri 9+1 2 0 4 6
3 Mini 20 Pitkäniemi Riku 56,11 54,96 54,96 3 0 3 5 6
4 Mini 118 Huhta Jari 55,93 56,31 55,93 4 4 4 3 11
5 Mini 323 Jonninen Jyri 55,71 55,72 55,71 5 5 5 2 12
6 Mini 119 Willberg Anton 1.00,75 59,13 59,13 9 6 6 7 19
7 Mini 57 Mäkinen Jesse 54,99 54.48 54,48 2 8+1 8+1 7+1 19
8 Mini 38 Pessinen Toni 1.00,64 1.01,07 1.00,64 7 7 8 6 20
9 Mini 113 Liimatainen Anssi 54,78 54,75 54,75 6 8 7 7+1 21
10 Mini 46 Lahtinen Otto 1.01,87 1.01,91 1.01,87 8 8+1 8+1 7+1 25
1 Raket 38 Heinonen Jani 51,03 51,00 51,00 0 0 0 1+1 0
2 Raket 33 Kelonen Jani 51,28 50,99 50,99 2 2 2 0 4
3 Raket 40 Karlsson Petri 51,78 51,18 51,18 3 2+1 2+1 1+1 8
1 Raket Jr 15 Rantamäki Sari 51,44 51,75 51,44 2 0 0 0 0
2 Raket Jr 28 Timberg Juho 51,87 51,13 51,13 0 2 2 2 4
3 Raket Jr 1 Forström Niko 52,01 51,72 51,72 3 3 3 3 9
4 Raket Jr 99 Koiranen Ari 52,42 51,99 51,99 4 4+1 4+1 4 13
5 Raket Jr 78 Kekäläinen Antti 6+1 4 4 6 14
6 Raket Jr 123 Tchistovski Mihail 54,09 52,03 52,03 5 4+1 4+1 5 15
7 Raket Jr 103 Asikainen Misa 1.04,06 1.02,88 1.02,88 6 4+1 4+1 7+1 16
8 Raket Jr 113 Liimatainen Anssi 6+1 4+1 4+1 7 17
1 Yamaha 85 Salmi Turo 48,24 47,79 47,79 0 0 0 2+1 0
2 Yamaha 83 Värri Markus 48,07 47,84 47,84 2 2+1 2+1 0 5
3 Yamaha 72 Nurminen Mikko 2+1 2 2 2 6
1 Junior A 70 Lampinen Anssi 49,09 47,75 47,75 0 0+1 0+1 0+1 2