Lahden Formula K-kerhon mestaruuskilpailu 2003

Kilpailukutsu

Aika-ajo sekä 1.erä ajettiin 13.5.2003, 2. ja 3. erät ajettiin 1.7.2003 ja 4. erä ajettiin 12.8.2003.

Kerhokilpailu  12.8.2003 finaalin lopputulokset        
Sijoitus Luokka Numero Nimi 1. erä 2.erä 3. erä 4. erä Yht.
               
1 Alle8 196 Lehtinen Jesse 0 0 0 0 0
2 Alle8 22 Kauppi Henri 2 2 2 3 6
3 Alle8 6 Eskonsipo Jesse 2+1 2+1 2+1 2 8
               
1 Yli8 37 Karlsson Markus 0 0 0 0 0
2 Yli8 223 Jonninen Saga 2 3 2 2 6
3 Yli8 155 Rantamäki Sandra 3 2 3 3 8
4 Yli8 313 Väinölä Vili 4 4 3 6 11
5 Yli8 94 Ruoti Jesse 4+1 5 4 4 13
6 Yli8 562 Mäkelä Antti 4+1 6 5 5 15
               
1 Mini 75 Nurminen Teemu 2 0 0 0 0
2 Mini 173 Semeri Valtteri 4+1 2 2 2 6
3 Mini 323 Jonninen Jyri 0 3 3 3 6
4 Mini 222 Kemppainen Miika 3 5 4 4 11
5 Mini 120 Willberg Anton 4 4 5 6+1 13
6 Mini 103 Toivonen Emma 4+1 6 7 5 16
7 Mini 104 Toivonen Samu 4+1 7 6 6 17
               
1 Raket harr. 4 Asikainen Misa 0 0   0 0
               
1 Raket Jr 120 Pänttönen Robert 0 0 0 0 0
2 Raket Jr 118 Huhta Jari 2 2 2 2 6
3 Raket Jr 13 Liimatainen Anssi 3 3 3 3 9
               
1 Raket 15 Forström Niko 0 1+1 1+1 0 2
2 Raket 38 Kelonen Jani 1+1 0 0 1+1 2
               
1 Yamaha Jr 52 Kekäläinen Antti 0 0 0   0
               
1 Yamaha 31 Värri Markus 2 0 0 0 0
2 Yamaha 36 Rantamäki Sari 4 2 2 2 6
3 Yamaha 71 Nurminen Mikko 3 7 3 6+1 13
4 Yamaha 13 Heinonen Jani 7+1 3 4 6+1 14
5 Yamaha 88 Timberg Juho 6 4 5 6 15
6 Yamaha 85 Salmi Turo 0 7+1 7+1 6+1 15
7 Yamaha 99 Koiranen Ari 7 5 7 4 16
8 Yamaha 41 Karlsson Petri 5 6 6 5 16
9 Yamaha 33 Kelonen Jani 7+1 7+1 7+1 3 19

 

Kerhokilpailu  13.5.2003 Aika-ajotulokset märällä kelillä
Sijoitus Luokka Numero Nimi Aika1 Aika2 Paras
1 Alle8 196 Lehtinen Jesse 1.08,70 1.09,91 1.08,70
2 Alle8 22 Kauppi Henri 1.12,86 1.15,42 1.12,86
1 Yli8 37 Karlsson Markus 1.05,55 2.57,46 1.05,55
2 Yli8 223 Jonninen Saga 1.06,92 1.07,44 1.06,92
3 Yli8 155 Rantamäki Sandra 1.09,16 1.08,26 1.08,26
4 Yli8 313 Väinölä Vili 1.12,68 1.11,48 1.11,48
5 Yli8 94 Ruoti Jesse
6 Yli8 562 Mäkelä Antti
1 Mini 75 Nurminen Teemu 1.04,72 1.04,64 1.04,64
2 Mini 323 Jonninen Jyri 1.04,22 1.05,28 1.04,22
3 Mini 173 Semeri Valtteri
4 Mini 222 Kemppainen Miika 1.06,49 1.05,20 1.05,20
5 Mini 120 Willberg Anton 1.04,15 1.04,05 1.04,05
6 Mini 103 Toivonen Emma
7 Mini 104 Toivonen Samu
1 Raket harr. 4 Asikainen Misa 1.15,18 1.14,76 1.14,76
1 Raket Jr 120 Pänttönen Robert 1.00,67 1.00,54 1.00,54
2 Raket Jr 118 Huhta Jari 1.01,33 1.00,70 1.00,70
3 Raket Jr 13 Liimatainen Anssi 1.19,46 1.02,55 1.02,55
1 Raket 38 Kelonen Jani
2 Raket 15 Forström Niko 1.00,19 59,93 59,93
1 Yamaha Jr 52 Kekäläinen Antti 1.02,74 1.02,75 1.02,74
1 Yamaha 31 Värri Markus 59,25 59,32 59,25
2 Yamaha 36 Rantamäki Sari 1.00,55 1.00,35 1.00,35
3 Yamaha 71 Nurminen Mikko 59,00 58,97 58,97
4 Yamaha 88 Timberg Juho 1.03,44 1.03,33 1.03,33
5 Yamaha 13 Heinonen Jani 59.59.99
6 Yamaha 85 Salmi Turo 57,20 57,22 57,20
7 Yamaha 41 Karlsson Petri 1.00,69 1.00,96 1.00,69
8 Yamaha 99 Koiranen Ari 1.02,02 2.08,26 1.02,02