Lahti SM-Racing 17.-19.8.2001 lopputulokset

 

Luokka: Junior A

- - - - - - - -

Sij Num Nimi                  Lisenssi Seura           Runko      Moottori   Ilmoittaja      P. aika   F1 F2 Fy P1 P2 Py

 

1   8   Mika Ruohio           101672   LprUA/Fk-ja     Swiss Hutl Rotax Vort Heikki Ruohio   43.796    2  0  2  12 15 27

2   9   Vesa-Pekka Manninen   1185034  Kotkan FK       Swiss Hutl Vortex Vor Mauno Manninen  44.325    4  2  6  9  12 21

3   11  Iiro Koivuluoma       1177107  HyrUA           CRG        Maxter Vor Hannu Koivuluom 44.331    11 3  14 2  10 12

4   17  Yuri Baiborodov       3030750  H:gin FK        GP-Racing  Vortex     Pasi Nylund     44.426    8  7  15 5  6  11

5   13  Juho Putz             1243219  JaMoKE/UA       Haase      TM Vortex  Kart Racing Tmi 44.469    16 4  20 0  9  9 

6   16  Antti Järnström       1078659  Lahden-FK       Birel      Parilla    Pirkola Racing  44.238    10 10 20 3  3  6 

7   36  Atte Jarno Mustonen   1226252  Lahden-FK       Tonykart   Maxter TM  Asko Mustonen   43.621    0  23 23 15 0  15

8   25  Santeri Vuorinen      1177518  OrSUA           Haase      TM         Kart Racing Tmi 44.652    18 6  24 0  7  7 

9   44  Toni Holmala          1189506  PFKK            Gillard    Parilla    Gillfin Oy      44.097    7  20 27 6  0  6 

10  6   Mika Leirilaakso      1201756  Lahden-FK       Birel      Parilla    Pirkola Racing  43.854    3  24 27 10 0  10

11  27  Toni Lukkarinen       1167641  Lahden-FK       TonyKart   Vortex     Hannu Lukkarine 44.330    9  19 28 4  0  4 

12  20  Niko Lehto            1173570  HyrUA           CRG        Maxter     Pauli Lehto     44.207    23 8  31 0  5  5 

13  3   Henri Karjalainen     1163292  EspUA           Swiss Hutl TM TM TM   Espoon UA       44.350    6  25 31 7  0  7 

14  56  Antti Tolvanen        1130364  Kotkan FK       Swiss Hutl Vortex     Sirpa Tolvanen  44.228    5  26 31 8  0  8 

15  59  Tatu Sammalniemi      1161980  PR-Rac          Haase      Vortex     Fastway Racing  44.418    20 12 32 0  1  1 

16  43  Nico Näkkilä          1144075  K-alan FK-K     Haase      Titan      Ari Näkkilä     45.336    17 15 32 0  0  0 

17  58  Juha-Pekka Wikman     1023099  SWK Fin         Haase      TM Vortex  Kart Racing Tmi 44.614    15 17 32 0  0  0 

18  30  Mikael Lees           1212428  EspUA           PCR        Maxter     PCR Finland Oy  44.445    29 5  34 0  8  8 

19  28  Iiro Kaartinen        1148369  J-äijät         Swiss Hutl TM         V.B.O. J. Kovan 44.648    26 9  35 0  4  4 

20  66  Oskar Pallas          1142789  Lahden-FK       Swiss Hutl Vortex     Lars Pallas     44.704    14 21 35 0  0  0 

21  88  Timo Jokivuori        1036523  Keimola FK      Swiss Hutl TM         Raimo Helminen  45.186    22 14 36 0  0  0 

22  15  Sergey Afanasiev      B-01001  Nevaring        Gillard    Parilla    Andrei Afanasie 44.403    27 11 38 0  2  2 

23  14  Innar Vilba           301274   LprUA/Fk-ja     Gillard    Vortex     Kaija Pietilä   44.472    12 26 38 1  0  1 

24  38  Antti-Jarkko Anias    1175905  OFK-125         Tonykart   Vortex     Seppo Anias     45.147    13 26 39 0  0  0 

25  45  Paavo Lämsä           1037878  LprUA/Fk-ja     Swiss Hutl Vortex     Heikki Ruohio   45.155    24 16 40 0  0  0 

26  77  Aleksi Kallio         230184   TamUA           PCR        Maxter PCR PCR Finland Oy  45.011    19 22 41 0  0  0 

27  100 Henri Kiviorg         1118399  LprUA/Fk-ja     Swiss Hutl Vortex     Maido Kiviorg   44.353    30 13 43 0  0  0 

28  70  Maximilian Kelin      1226838  LprUA/Fk-ja     Tony Kart  Vortex     Matti Noroaho   45.804    25 18 43 0  0  0 

29  47  Nicolay Pouchir       01163    MKK             CRG        CRG        Pasi Nylund     44.502    21 26 47 0  0  0 

30  12  Jarkko Lamminpää      1236909  EspUA           Tonykart   Vortex     Espoon UA       44.919    28 26 54 0  0  0 

 

Luokassa on 30 kilpailijaa.

 

 

Lahti SM-Racing 17.-19.8.2001 lopputulokset

 

Luokka: ICA

- - - - - -

Sij Num Nimi                  Lisenssi Seura           Runko      Moottori   Ilmoittaja      P. aika   2C F1 F2 Fy P1 P2 Py

 

1   1   Jussi Kohtala         11891    EspUA           Gillard    IAME       GillFin Oy      41.468       4  0  4  9  15 24

2   2   Sami Erkkilä          166766   Keimola FK      CRG        Maxter     RSJ             41.660       2  2  4  12 12 24

3   51  Teemu Nyman           1212088  VihUA           Birel      Parilla    Pirkola Racing  41.655       7  4  11 6  9  15

4   19  Tony Ruuskanen        1058103  HyrUA           Haase      Titan      Fastway Racing  41.637       6  5  11 7  8  15

5   131 Juho Annala           1134823  Lapua           Haase      Titan Tita Fastway Racing  41.810       11 3  14 2  10 12

6   22  Tony Lindholm         1097290  PR-Rac          Haase      Titan      Fastway Racing  41.787       10 6  16 3  7  10

7   34  Carita Friman         10391    RauUA           Kosmic     Vortex TM  Kosmic Motospor 41.708       5  15 20 8  0  8 

8   5   Heikki Väisänen       214980   LprUA/Fk-ja     Swiss Hutl Rotax      Mika Tiikkainen 41.903       14 7  21 0  6  6 

9   54  Heini Järvinen        209403   VihUA           SwissHutle Rotax      Juhani Järvinen 41.919       13 8  21 0  5  5 

10  7   Aki Rask              165408   BRT             Birel      Parilla    Pirkola Racing  41.469       0  27 27 15 0  15

11  14  Pekka-Santer Saarinen 187554   Lahden-FK       PCR        PCR        PCR Finland     41.580       3  25 28 10 0  10

12  38  Henri Anias           1175905  OFK-125         Tonykart   Vortex     Seppo Anias     42.459       18 11 29 0  2  2 

13  100 Pekka Harjunpaa       103598   PFKK            Gillard    Parilla    GillFin Oy      41.878       12 19 31 1  0  1 

14  157 Toni Näsman           1029019  RiiUA           CRG        Maxter     Kari Näsman     41.944       9  23 32 4  0  4 

15  30  Jiri Seppälä          1037470  Lahden-FK       Gillard    Parilla    Gillfin Oy      42.231       20 13 33 0  0  0 

16  26  Topi Törmänen         1118085  OFK-125         Kosmic     Vortex     Vesa Törmänen   42.054       17 17 34 0  0  0 

17  84  Timo Ritvanen         224912   J-äijät         Swiss Hutl TM         Pentti Ritvanen 42.150    1  29 9  38 0  4  4 

18  28  Juha Eskelinen        1162732  PoSUA           CRG        Maxter     SHE Racing      41.832       26 12 38 0  1  1 

19  33  Pauli Talikka         236641   H:gin FK        PCR        PCR PCR    Pilkevaara-Tali 42.372       16 22 38 0  0  0 

20  77  Toni Joronen          22524    VihUA           PCR        PCR        Toni Joronen    41.975       8  33 41 5  0  5 

21  31  Valle Mäkelä          1019702  PFKK            Gillard    Parilla    Gillfin Oy      42.209       34 10 44 0  3  3 

22  13  Matti-Ilmari Saarinen 178725   Lahden-FK       Swiss Hutl Rotax      Mika Tiikkainen 42.339       30 14 44 0  0  0 

23  94  Jakke Kuivasniemi     1029187  H:gin FK        CRG        Maxter     Jaakko Kuivasni 43.066       28 16 44 0  0  0 

24  15  Ilkka Anttila         235888   EspUA           TOP-Kart   Comer      Merja Anttila   41.728    3  15 29 44 0  0  0 

25  42  Jukka Hautala         229593   JärvisUA        Maranello  PCR        Järviseudun las 42.040       19 26 45 0  0  0 

26  25  Jouko Helminen        1050923  Keimola FK      CRG        Maxter     Raimo Helminen  42.837    5  25 21 46 0  0  0 

27  52  Henri Sillanpää       1137943  SWK Fin         PCR jaguar PCR        PCR Finland Oy  42.255    6  27 20 47 0  0  0 

28  12  Mikael Korhonen       1154816  EspUA           CRG        Maxter     Hannu Koivuluom 42.156       24 24 48 0  0  0 

29  40  Alexey Simonov        01148    NevaRing        Tony Kart  Vortex     Andrei Afanasie 42.843       31 18 49 0  0  0 

30  4   Patrik Styf           1097371  LprUA/Fk-ja     Swiss Hutl Rotax      Eero Styf       41.947       23 28 51 0  0  0 

31  16  Peter Styf            1097384  LprUA/Fk-ja     Sonic      Parilla    Eero Styf       41.896    4  22 30 52 0  0  0 

32  87  Tommi Anttila         1128761  SWK Fin         Tonykart   Vortex     Risto Anttila   42.158    2  21 34 55 0  0  0 

33  80  Joona Välimaa         1171190  Lahden-FK       TonyKart   Vortex     Mauno Välimaa   41.934       33 31 64 0  0  0 

34  99  Mika Metsämäki        1013355  SWK Fin         Gillard    Rotax YM   Gillfin Oy      42.110       32 32 64 0  0  0 

35  56  Jarno Ollikainen      3010929  Kotkan FK       SwissHutle Rotax      Jyrki Ollikaine 42.707    7        0  0  0  0 

36  96  Martti Pietilä        1078675  Lahden-FK       Swiss Hutl Rotax      Kaija Pietilä   43.573    8        0  0  0  0 

37  21  Susanne Lahti         1204151  KokUA           Topkart    Comer      Markku Lahti    42.649    9        0  0  0  0 

38  57  Markus Kaipainen      102244   Lahden-FK       Mac Minare Mac Minare Reima Kaipainen 43.238    10       0  0  0  0 

39  79  Timo Tyrväinen        116628   AL/Kuopio       TonyKart   Vortex 100 Osmo Tyrväinen  42.103    11       0  0  0  0 

40  11  Jussi Väätäinen       1171174  AL/Kuopio       CRG        Maxter Max Jussi Väätäinen 42.071    12       0  0  0  0 

41  55  Anette Latva-Piikkilä 1106479  EspUa           Tonykart   Vortex     Espoon UA       41.653    13       0  0  0  0 

 

Luokassa on 41 kilpailijaa.

 

 

Lahti SM-Racing 17.-19.8.2001 lopputulokset

 

Luokka: F250

- - - - - -

Sij Num Nimi                  Lisenssi Seura           Runko      Moottori   Ilmoittaja      P. aika   F1 F2 Fy P1 P2 Py

 

1   1   Pasi Niemelä          135506   RoRA            Birel      Honda      Pasi Niemelä    40.922    2  0  2  12 15 27

2   5   Marko Kilpiä          194068   LprUA/Fk-ja     TonyKart   Honda      Marko Kilpiä    40.669    0  2  2  15 12 27

3   3   Kalle Ahonen          165657   T:re FK-K       CRG        Honda      Kalle Ahonen    40.955    7  3  10 6  10 16

4   20  Tommi Perkiömäki      10004451 RaaUA           CRG        Honda      Anu Perkiömäki  41.115    5  5  10 8  8  16

5   16  Marko Töyrylä         1124590  VAU             CRG        Honda      Marko Töyrylä   41.667    6  6  12 7  7  14

6   9   Kai Frisk             1147881  500-K           CRG        Honda      Kai Frisk       41.334    9  4  13 4  9  13

7   6   Aulis Lehtinen        127174   HyUA            Birel      Honda      Aulis Lehtinen  40.991    3  13 16 10 0  10

8   24  Tero Tomppo           46740    Kotkan FK       CRG        Honda      Tero Tomppo     42.157    8  11 19 5  2  7 

9   18  Pasi Nylund           1204796  H:gin FK        GP-Racing  Suzuki     Pasi Nylund     41.759    11 9  20 2  4  6 

10  10  Antti Koivisto        11911    HmlUA           CRG        Honda      Mika Manninen   41.669    10 12 22 3  1  4 

11  71  Marko Laine           3042845  MäntsMK         Birel      Honda      Marko Laine     41.071    4  18 22 9  0  9 

12  55  Pekka Nuutinen        10022060 MäntsMK         CRG        Honda      Pekka Nuutinen  41.871    16 10 26 0  3  3 

13  13  Mika Manninen         131128   HmlUA           CRG        Honda      Mika Manninen   42.648    13 15 28 0  0  0 

14  36  Ilmari Ullakko        206215   VUA             KaliKart   Honda      Jani Leander    41.584    23 7  30 0  6  6 

15  2   Veli-Petteri Seppälä  1124113  MäntsMK         TonyKart   Honda      Esa Kemppainen  40.997    22 8  30 0  5  5 

16  74  Ari Leinonen          1205228  H:gin FK        GP-Racing  Honda      Pasi Nylund     42.053    12 20 32 1  0  1 

17  22  Kari Snellman         3035292  Lahden-FK       CRG        Honda      Kari Grönroos   43.218    18 16 34 0  0  0  

18  32  Petri Jalonen         3047620  H:gin FK        GP-Racing  Kawasaki   Pasi Nylund     42.765    17 17 34 0  0  0 

19  15  Harri Pinola          3006962  OuMK/UA         CRG Heron  TM-250     Harri Pinola    42.503    15 21 36 0  0  0 

20  40  Mikko Kilpiäinen      177205   HyUA            GP-Racing  Suzuki     Antti Rokka     42.057    14 23 37 0  0  0 

21  60  Vesa-Pekka Luhtala    1027451  KuortUA         Birel      Honda      V-P Luhtala     41.994    25 14 39 0  0  0 

22  14  Esa Kemppainen        116842   Lahden-FK       TonyKART   KTM SX 250 Esa Kemppainen  41.755    20 19 39 0  0  0 

23  48  Jani Leander          126939   HmlUA           Sonic      TM         Jani Leander    43.122    19 22 41 0  0  0 

24  23  Pasi Kosonen          3037630  TamUA           CRG        Honda CR 2 Pasi Kosonen    99.999    21 23 44 0  0  0 

25  119 Tomi Talja            200444   Lahden-FK       CRG        TM         Pekka Talja     41.410    24 23 47 0  0  0 

26  12  Kari Grönroos         1092062  Keimola FK      CRG        Suzuki     Kari Grönroos   42.811    26 23 49 0  0  0 

27  28  Susanna Uuskoski      1187566  VihUA           CRG        Honda      Mauri Uuskoski  45.182    27 23 50 0  0  0 

 

Luokassa on 27 kilpailijaa.

 

 

Kansallinen kilpailu lopputulokset

 

Luokka: Senior 100

 

Sij Num Nimi                  Lisenssi Seura           Runko      Moottori                   P. aika  Ey

 

1    2  Isto Toivonen          238571  HyUA            CRG        CRG                        43.557    4

2    3  Jani Mäkilä           1175345  SWK Fin         CRG        CRG                        43.408    0

3  154  Mika Kiviniemi         111831  SWK Fin         TonyKart   Vortex                     43.799    7

4    1  Tomi Veijalainen       124511  Lahden‑FK       CRG        CRG                        44.050    7

5   38  Marko Kariskoski      3047882  TamUA           TonyKart   Rotax                      43.957   15

6    9  Jukka Heikkinen       1109670  FinnAK          Swiss Hutl Rotax                      44.316   18

7   58  Nina Lätti             121021  VihUA           Kosmic     Vortex Par                 44.324   19

8   72  Kimmo Repo            1214125  EPUA            Haase      Vortex PCR                 44.832   20

9  120  Tapio Paasimaa        1010329  OFK‑125         Trulli     Vortex                     44.510   27

10   7  Esa Järvinen          1239016  VihUA           Birel      Parilla                    44.451   11

11  25  Tarmo Niemelä         3025723  Lahden‑FK       CRG        CRG                        44.091   24

12  47  Tommi Lehto           2365808  HuiUA           CRG        Rotax                      44.996   29

13  63  Pertti Huotari        1224322  EspUA           CRG        CRG CRG                    43.773   13

14 102  Arto Loijas           1163027  Keimola FK      CRG        CRG PCR                    45.149   31

15   5  Risto Yli‑Malmi        205326  Lahden‑FK       Birel      Parilla                    43.961   16

16 123  Tommi Lyijynen        1235913  SWK Fin         CRG        CRG                        43.851   29

 

Luokassa on 16 kilpailijaa.

F1=Finaali 1, F2=Finaali 2, Fy=Finaalit yhteensä, P1=SM-pisteet 1 finaalista, P2=SM-pisteet 2 finaalista, Py=SM-pisteet yhteensä.

P.aika=Paras kierrosaika kilpailussa. Ey=Erät yhteensä.