Lahti SM Racing 7.-9.6.2002 lopputulokset.

Lahti SM Karting 7.-9.6.2002
Lahden Formula K-kerho Ry
LOPPUTULOKSET
Luokka: ICAJ
Sij Num Nimi Lisenssi Seura Runko Moottori Ey F1 F2 Fy P1 P2 Py
1 2 Atte Jarno Mustonen 1226252 Lahden-FK Birel Maxter 10 0 0 0 15 15 30
2 15 Sergey Afanasiev 1222337 LprUA/Fk-ja Gillard Parilla 6 3 2 5 10 12 22
3 93 Mika Mäki 1203709 TamUA Gillard Maxter 9 6 4 10 7 9 16
4 250 Jenni Kurki-Suonio 1172173 Keimola FK CRG Maxter 18 5 6 11 8 7 15
5 101 Valtteri Bottas 1148259 Lahden-FK CRG Maxter 11 4 7 11 9 6 15
6 19 Toni Möttö 1133882 MikUA CRG Maxter 11 9 5 14 4 8 12
7 92 Tuomas Kaitanen 1161579 Keimola FK PCR PCR 17 7 11 18 6 2 8
8 66 Toni Holmala 1189506 PFKK CRG Maxter 23 12 8 20 1 5 6
9 16 Antti Järnström 1078659 Lahden-FK Birel Parilla 14 2 19 21 12 0 12
10 42 Simo Puhakka 1025275 VammUA Haase Maxter 0 20 3 23 0 10 10
11 98 Gleb Chirchov 2028 PKT Birel Parilla 31 14 17 31 0 0 0
12 25 Santeri Vuorinen 1177518 OrSUA Haase TM 24 8 23 31 5 0 5
13 30 Jegor Popov 257 ERC Energy Vortex 28 15 20 35 0 0 0
14 23 Jukka Koivupuro 2792675 OFK-125 TonyKart Vortex 25 11 24 35 2 0 2
15 27 Robin Segervall 3023686 VUA Gillard Maxter 39 27 9 36 0 4 4
16 88 Timo Jokivuori 1036523 Keimola FK Swiss Hutl Maxter 18 22 14 36 0 0 0
17 114 Petja Lindström 1217795 Kotkan FK Swiss Hutl Vortex 38 26 12 38 0 1 1
18 36 Miika Hirsimäki 1123892 EPUA Gillard Parilla 15 29 10 39 0 3 3
19 10 Henri Kiviorg 1118399 LprUA/Fk-ja Swiss Hutl Vortex 6 24 15 39 0 0 0
20 200 Aleksi Uotinen 1154887 EspUA CRG Maxter 30 16 26 42 0 0 0
21 20 Niko Lehto 1173570 HyrUA CRG Maxter 24 13 29 42 0 0 0
22 122 Henri Rautio 1187702 IFK Swiss Hutl Vortex 38 21 22 43 0 0 0
23 18 Veera Virtanen 1206560 HmlUA SwissHutle TM 21 10 33 43 3 0 3
24 12 Sami Isohella 1001804 Kurikan UA Tony Kart Vortex 36 19 25 44 0 0 0
25 34 Nico Näkkilä 1144075 K-alan FK-K Haase Maxter 34 32 13 45 0 0 0
26 26 Olli Pahkala 1176959 RoiUA SwissHutle Vortex 42 18 27 45 0 0 0
27 99 Tatyana Chouvaeva 2139 PKT Tony Kart Vortex 37 17 28 45 0 0 0
28 31 Jesse Vartiainen 325749 AL/Kuopio TonyKart Vortex 22 30 16 46 0 0 0
29 14 Joonas Nissinen 1104992 EspUA GP Racing Maxter 23 31 18 49 0 0 0
30 104 Aleksi Mustonen 3023068 EspUA CRG Maxter 2 23 30 53 0 0 0
31 67 Ranno Kallas 245 Vihurteam Swiss Hutl Vortex 21 33 21 54 0 0 0
32 50 Dmitri Janis 268 Euronurk SwissHutle Vortex 39 25 31 56 0 0 0
33 37 Sami Petäjä 3049893 HyUA Haase PCR 44 28 32 60 0 0 0

KartKing - Copyright Ari A. Heljakka 2001
Käyttöoikeus: Formula-aika ry

Ey = erät yhteensä, Fx = finaali x, FY = finaalit yhteensä, P = muut pisteet

Lahti SM Karting 7.-9.6.2002
Lahden Formula K-kerho Ry
LOPPUTULOKSET
Luokka: ICA
Sij Num Nimi Lisenssi Seura Runko Moottori 2C Ey F1 F2 Fy P1 P2 Py
1 4 Sami Erkkilä 166766 Keimola FK CRG Maxter 7 0 0 0 15 15 30
2 80 Joona Välimaa 1171190 Lahden-FK CRG Maxter 6 2 3 5 12 10 22
3 9 Aki Rask 165408 BRT Birel Parilla 20 3 4 7 10 9 19
4 8 Teemu Nyman 1212088 VihUA TonyKart Vortex 6 7 2 9 6 12 18
5 2 Heikki Väisänen 214980 LprUA/Fk-ja Merlin ATK 14 4 7 11 9 6 15
6 157 Toni Näsman 1029019 RiiUA CRG Maxter 36 5 10 15 8 3 11
7 40 Mika Leirilaakso 1201756 Lahden-FK Gillard IAME 8 12 5 17 1 8 9
8 131 Juho Annala 1134823 Lapua CRG Maxter 12 8 9 17 5 4 9
9 3 Carita Friman 10391 RauUA Kosmic TM 15 6 14 20 7 0 7
10 99 Mika Metsämäki 1013355 SWK Fin Swiss Hutl TM 27 10 11 21 3 2 5
11 56 Markus Niemelä 231549 RauUA Swiss Hutl TM 24 20 6 26 0 7 7
12 6 Toni Joronen 22524 VihUA PCR PCR 42 15 13 28 0 0 0
13 47 Tony Lindholm 1097290 PR-Rac Gillard Parilla 40 11 18 29 2 0 2
14 10 Pauli Talikka 236641 H:gin FK Top Kart Comer 30 13 17 30 0 0 0
15 67 Mikael Lees 1212428 EspUA PCR PCR 40 24 8 32 0 5 5
16 7 Patrik Styf 1097371 LprUA/Fk-ja Top Kart Sonik 36 9 26 35 4 0 4
17 54 Heini Järvinen 209403 LprUA/Fk-ja SwissHutle Rotax 18 26 12 38 0 1 1
18 121 Topi Törmänen 1118085 OFK-125 Haase Titan 6 64 18 20 38 0 0 0
19 24 Vesa-Pekka Manninen 1185034 Kotkan FK Merlin Rotax 39 16 23 39 0 0 0
20 64 Joni Korpinen 1144169 VihUa Birel Parilla 35 14 27 41 0 0 0
21 42 Mika Ruohio 1016721 LprUA/Fk-ja Swiss Hutl ATK 36 25 19 44 0 0 0
22 66 Tony Ruuskanen 1058103 HyrUA Gillard Iame 22 21 24 45 0 0 0
23 11 Jussi Väätäinen 1171174 AL/Kuopio CRG Maxter 2 49 31 16 47 0 0 0
24 59 Tatu Sammalniemi 1161980 PR-Rac Gillard IAME 10 33 15 48 0 0 0
25 87 Tommi Anttila 1128761 SWK Fin Tonykart Vortex 36 17 32 49 0 0 0
26 28 Juha Eskelinen 1102732 LprUA/Fk-ja CRG Maxter 30 23 28 51 0 0 0
27 16 Peter Styf 1097384 LprUA/Fk-ja Top Kart Sonik 4 73 30 22 52 0 0 0
28 12 Mikael Korhonen 1154816 EspUA CRG Maxter 30 27 25 52 0 0 0
29 18 Aleksi Kallio 230184 TamUA Birel IAME 3 55 32 21 53 0 0 0
30 14 Pekka-Santer Saarinen 187554 Lahden-FK PCR PCR 36 19 34 53 0 0 0
31 43 Mika Volotinen 1028094 PR-Rac Gillard IAME 27 22 33 55 0 0 0
32 19 Iiro Kaartinen 1148369 J-äijät Swiss Hutl TM 23 28 29 57 0 0 0
33 50 Sebastian Silfverberg 1212075 VihUA TonyKart Vortex 1 60 29 30 59 0 0 0
34 23 Juuso Kaukelin 237983 TapUA CRG Maxter 5 60 34 31 65 0 0 0
35 13 Juho Putz 1243219 JaMoKE/UA Haase IAME 7 73 0 0 0 0
36 90 Tapio Pankka 1238826 EspUA G.P.Racing Maxter 8 71 0 0 0 0
37 58 Juha-Pekka Wikman 1023099 SWK Fin Haase TM 9 53 0 0 0 0
38 29 Petri Toivanen 126129 AL/Kuopio PCR PCR 10 58 0 0 0 0
39 20 Jouni Lempinen 221371 SWK Fin SwissHutle TM 11 69 0 0 0 0
40 34 Tomi Limmonen 3046841 Keimola FK TopKart Sonic 12 78 0 0 0 0
41 92 Jakke Kuivasniemi 1029187 H:gin FK CRG Maxter 13 69 0 0 0 0
42 97 Jari Tourunen 1155242 ÄkiUA Gillard Rotax 14 71 0 0 0 0
43 30 Jiri Seppälä 1037470 Lahden-FK Gillard IAME 15 61 0 0 0 0
44 22 Matti Aro 1081099 EPUA Gillard Parilla 16 75 0 0 0 0
45 49 Marko Alahuhta 165958 AL-Härmä MBA TM 17 78 0 0 0 0
46 84 Timo Ritvanen 224912 J-äijät Kosmic TM 18 46 0 0 0 0
47 124 Alex Kochujevski 342 PanteraRac Swiss Hutl Vortex 19 50 0 0 0 0
48 15 Aki Sandberg 1242757 JoeUA CRG Maxter 20 63 0 0 0 0
49 60 Madis Laiv 255 ERC TonyKart Parilla 21 64 0 0 0 0
50 71 Jarno Ollikainen 3010929 Kotkan FK TopKart Parilla 22 58 0 0 0 0
51 31 Susanne Lahti 1204151 KokUA Topkart Comer 23 75 0 0 0 0
52 61 Jarkko Lamminpää 1236909 EspUA TonyKart Vortex 24 69 0 0 0 0
53 96 Martti Pietilä 1078675 LprUA/Fk-ja Swiss Hutl Rotax 25 71 0 0 0 0
54 41 Toni Vuorinen 1026258 PFKK Kosmic Vortex 26 55 0 0 0 0
55 25 Jouko Helminen 1050923 Keimola FK CRG Maxter 27 69 0 0 0 0
56 39 Konstantin Gordijenko 256 ERC Energy Parilla 28 80 0 0 0 0
57 111 Joonas Komppa 233301 Itä-HämFK GP-Racing Maxter 29 83 0 0 0 0
58 35 Ilkka Anttila 235888 EspUA TOP-Kart Comer 30 87 0 0 0 0
59 26 Joonas Kostiainen 2792552 EspUA Birel Parilla 31 90 0 0 0 0
60 118 Pekka Seppänen 1447361 IFK TonyKart Vortex 32 60 0 0 0 0
61 45 Juri Baiborodov 3030750 LprUA/Fk-ja CRG Maxter 33 62 0 0 0 0
62 57 Antti Tolvanen 1130364 Kotkan FK Gillard Maxter 34 71 0 0 0 0
63 44 Mika Laine 1211322 EspUA CRG Maxter 91 0 0 0 0

Luokassa on 63 kilpailijaa.

KartKing - Copyright Ari A. Heljakka 2001
Käyttöoikeus: Formula-aika ry

Tr = transponder, R = ryhmä, 2C = second chance, Ex = erä x,

Ey = erät yhteensä, Fx = finaali x, FY = finaalit yhteensä, P = muut pisteet

Lahti SM Karting   7.-9.6.2002 LOPPUTULOKSET
Lahden Formula K-kerho Ry
LUOKKA : F250
SM SM SM nousu-
Sija Nro Nimi Seura Runko Moottori Lisenssi nro Ilmoittaja Jun L1 pist. L2 pist. L1+L2 YHT pisteet
1 1 Kalle Ahonen T:re FK-K  CRG Honda 165657 Kalle Ahonen 0 15 2 12 2 27
2 6 Marko Töyrylä MhMK       Birel Honda 1124590 Marko Töyrylä j 3 10 3 10 6 20 4
3 10 Pasi Kosonen TamUA      CRG Honda 3037630 Pasi Kosonen j 6 7 4 9 10 16 4
4 18 Mikko Kilpiäinen HyUA       GP-Racing Suzuki 177205 Mikko Kilpiäinen 7 6 5 8 12 14
5 49 Antti Rokka HyUA       CRG Kawasaki 1031285 Mikko Kilpiäinen 5 8 7 6 12 14
6 12 Miika Martikainen Keimola FK CRG Honda 166533 Miika Martikainen 4 9 9 4 13 13
7 7 Vesa Lehtinen AL/AKU-Jkl CRG TM 1145265 Vesa Lehtinen j 2 12 12 1 14 13 3
8 111 Juha Laukkanen RiiUA      Birel Honda 3047264 Esa Kemppainen j 9 4 6 7 15 11 3
9 23 Kari Grönroos Keimola FK CRG Suzuki 1092062 Kari Grönroos j 10 3 10 3 20 6 2
10 16 Tero Tomppo Kotkan FK  CRG Honda 467407 Tero Tomppo 14 8 5 22 5
11 17 Jari Inola LMM        CRG Honda 3055942 Jari Inola j 8 5 19 27 5 2
12 21 Turo Pusa HyrUA      G.P.Racing Suzuki 1000326 Turo Pusa 15 14 29 0
13 33 Petri Jalonen H:gin FK   GP-Racing Kawasaki 3047620 Ari Leinonen j 12 1 17 29 1 1
14 2 Marko Kilpiä LprUA/Fk-ja TonyKart Honda 194068 Marko Kilpiä 31 0 15 31 15
15 101 Ari Leinonen H:gin FK   GP-Racing Honda 1205228 Ari Leinonen j 11 2 21 32 2 1
16 24 Pasi Nylund H:gin FK   GP-Racing Suzuki 1204795 Ari Leinonen j 19 15 34 0
17 15 Harri Pinola OuMK/UA    CRG TM-250 3006962 Harri Pinola j 17 18 35 0
18 71 Marko Laine MäntsMK    Birel Honda 3042845 Marko Laine j 16 20 36 0
19 14 Esa Kemppainen Lahden-FK  TonyKart Honda CR 250 116842 Esa Kemppainen 26 13 39 0
20 20 Juha Sohlberg VUA        Birel Suzuki 1168750 Juha Sohlberg j 18 22 40 0
21 3 Aulis Lehtinen HyUA       PCR Yamaha 127174 Vesa Lehtinen 32 11 2 43 2
22 96 Mika Manninen HmlUA      CRG Honda 131128 Mika Manninen 27 16 43 0
23 60 Vesa-Pekka Luhtala KuortUA    Birel Honda 1027451 Vesa-Pekka Luhtala 13 32 45 0
24 28 Risto Tonteri 500-K      CRG Honda 3062993 Risto Tonteri j 21 25 46 0
25 44 Kalle Louhimo K-alan FK-K Tonykart Honda 3056420 Petri Tuomainen j 24 23 47 0
26 119 Tomi Talja Lahden-FK  CRG TM 200444 Tomi Talja 22 26 48 0
27 50 Hannes Tuokko SWK Fin    Birel Honda 105568 Hannes Tuokko j 20 31 51 0
29 48 Jani Leander HmlUA      Sonic TM 126939 Jani Leander j 25 27 52 0
29 11 Kai Frisk 500-K      CRG Honda CR 250 1147881 Vesa Lehtinen j 23 30 53 0
30 29 Kim Hoffren H:gin FK   G.P.Racing Honda 3063112 Ari Leinonen j 30 24 54 0
31 100 Kari Snellman Lahden-FK  CRG Honda 3035292 Kari Grönroos j 29 28 57 0
32 8 Antti Koivisto HmlUA      CRG Honda 11911 Mika Manninen 28 29 57 0
lähtö 1: nro 3 hylätty
lähtö 2: nro 60 hylätty
PÄIVÄYS 10.06.02 21:59