Kartingin Pohjoismaiden Mestaruuskilpailu 1.-3.8.2003 Lahti Suomi

Nordiska Mästerskapstävlingar i Karting 030801 - 030803 Lahti Finland

Lopputulokset -  Resultat av finaler

Luokka Yamaha - Tävlingsklass Yamaha

Sija N:ro Nimi Maa Seura Ilmoittaja Runko Moottori
Placering Nr Namn Land Klubb Anmälare Chassi Motor
             
1 23 Kerminen Kalle FIN PFKK   Gillard Yamaha
2 15 Saari Jarkko FIN HeiUA   Tonykart Yamaha
3 12 Andersen Kristian NOR KNA Vestoppland   Gillard Yamaha
4 16 Tölli Petteri FIN SWKFin   Gillard Yamaha
5 14 Sainio Arto FIN VihUA   Tonykart Yamaha
6 31 Nirkkonen Hannu FIN FFKK   Gillard Yamaha
7 17 Värri Markus FIN Lahden-FK   Tonykart Yamaha
8 32 Peltola Terjo FIN PFKK   Gillard Yamaha
9 37 Salmi Turo FIN Lahden-FK   CRG Yamaha
10 36 Sipiläinen Jussi FIN FFKK   Tonykart Yamaha
11 11 Allerskog Alexander SWE Södertälje SGRC Forsman Motor AB Swiss Hutless Yamaha
12 21 Jonsson Daniel SWE PMS LK Racing Kartsport Swiss Hutless Yamaha
13 22 Kataja Suvi-Tuulia FIN RiiUA   CRG Yamaha
14 13 Andersen Reidar NOR KNA Vestoppland   Gillard Yamaha
15 26 Miettinen Samuel SWE Aspen KK   Swiss Hutless Yamaha
16 25 Mustonen Teemu FIN LMM   Kosmic Yamaha
17 18 Bremert Carl SWE Bohus RC   Swiss Hutless Yamaha
18 19 Blomqvist Niklas SWE SMK Gävle Team WH-EL AB Swiss Hutless Yamaha
19 39 Heiskanen Robin SWE Västerås GK Forsman Motorsport Swiss Hutless Yamaha
20 28 Makslahti Johan SWE Aspen KK   Swiss Hutless Yamaha
21 40 Carlzon Joakim SWE PMS   Swiss Hutless Yamaha
22 38 Andersson Christoffer SWE Uddevalla KK LK Racing Kartsport Swiss Hutless Yamaha
23 27 Melkkilä Mikko FIN EspUA   Tonykart Yamaha
24 41 Bromark Kristian SWE Rasbo MK   Swiss Hutless Yamaha
25 29 Lundströmer Jimmy SWE Aspen KK Tornedalens Fordonsteknik AB Swiss Hutless Yamaha
26 35 Thornberg Magnus SWE SMK Gävle Thornberg Mats-Ove Swiss Hutless Yamaha
27 24 Kristiansen Roger NOR KNA Varna   Kosmic Yamaha
28 33 Rokka Esa FIN KotkanFK   Swiss Hutless Yamaha
29 20 Janervik Johan SWE Rasbo MK Forsman Motorsport Swiss Hutless Yamaha
30 10 Aasvik Mads NOR KNA Varna   Alpha Yamaha
31 30 Myöhänen Olli FIN VihUA   Tonykart Yamaha
32 34 Ruud Anders NOR NAF Motorsport Ringerike Ruud Anders Gillard Yamaha

 

Luokka Intercontinetal A junior - Tävlingsklass Intercontinetal A junior

Sija N:ro Nimi Maa Seura Ilmoittaja Runko Moottori
Placering Nr Namn Land Klubb Anmälare Chassi Motor
             
1 10 Andersson Robin SWE Borås MK Italsport Maranello Maxter
2 39 Ros Daniel SWE SMK Sund Ward Racing Tonykart Vortex
3 25 Leino Tuomas FIN VihUA Kohtala Motorsport Gillard Parilla
4 20 Forsman Philip SWE SKRC Forsmans Motorsport Birel Parilla
5 38 Selander Pierre SWE Bergs MK Synsam Racing Birel Parilla
6 28 Kimiläinen Emma FIN KeimFKk Kohtala Motorsport Gillard T-rex Parilla
7 18 Christensen Michael DAN HM   MS Maxter
8 40 Virtanen Veera FIN AAU Virtanen Tapio CRG Maxter
9 36 Söderblom Jonathan SWE Gislaved MK Ward Racing Tonykart Vortex
10 34 Risvall Andreas SWE SMK Hedemora   Kosmic Vortex
11 21 Hagström Micke SWE SKRC PDB Racing Team Sweden Gillard Parilla
12 32 Näkkilä Nico FIN Kang.FK Näkkilä Ari CRG Maxter
13 35 Sørensen Marco DAN AAGKK   Birel TM
14 22 Heikkinen Pekka FIN LprUA   CRG Maxter
15 16 Edling Niklas SWE Team 13 Maranello kart s.r.l Maranello Maxter
16 26 Larssen Audun E. NOR KNA Varna   Trulli Vortex
17 24 Jokinen Johan DAN LUG   PCR PCR
18 31 Nordvang Kim NOR KNA Varna   Gillard Parilla
19 23 Ingebretsen Jonas Alder NOR KNA Varna Ingebretsen Tove Gillard Parilla
20 11 Bottas Valtteri FIN Lahden-FK Bottas Rauno CRG Maxter
21 15 Fasberg Andreas DAN HM   CRG Maxter
22 27 Kurki-Suonio Jenni FIN KeimFKk Kurki-Suonio Pertti CRG Maxter
23 12 Brenne Andreas V. NOR KNA Varna   Tonykart Vortex
24 33 Puhakka Simo FIN VammUA Puhakka Matti PCR PCR
25 13 Brynilsen Björn Vidar NOR KNA Varna GTE Competition Tonykart Vortex
26 37 Simensen Fredrik NOR KNA Varna   Tony Vortex
27 19 Christensen Jan DAN VKK   Topkart Comer
28 30 Mustonen Atte FIN Lahden-FK Pirkola Petri Birel Parilla
29 42 Marjosalmi Maiju FIN KeimFKk   CRG TM
30 29 Jokivuori Timo FIN KeimFKk Jokivuori Raimo CRG Maxter, TM
31 41 Zetteström Micke SWE 08-Gokart Team Gokart Hallen Trulli Vortex
32 14 Brynilsen Eyvind NOR KNA Petter Solberg Karting Team Birel Maxter

 

Luokka Intercontinetal A - Tävlingsklass Intercontinetal A

Sija N:ro Nimi Maa Seura Ilmoittaja Runko Moottori
Placering Nr Namn Land Klubb Anmälare Chassi Motor
             
1 13 Erkkilä Sami FIN KeimFKk Erkkilä Sami CRG Maxter
2 33 Prosi Tommy SWE Team 13 Ward Racing Kosmic Vortex
3 26 Mustonen Aleksi FIN EspUA Mustonen Aane Gillard Parilla
4 24 Krohn Anders NOR KNA Klepp Karting Klubb Petter Solberg Kart Team Birel Maxter
5 39 Severin Nichlas SWE Team 13 Ward Racing Kosmic Vortex
6 16 Hedström Tobias SWE SMK Gävle   Tonykart  
7 35 Wass Stefan SWE Linköpings MS Italsport KRP Maranello Maxter
8 17 Hansson Rikard SWE JMK   Inrepid PCR
9 37 Styf Peter FIN LprUA Styf Markku Topkart Parilla, Sonik
10 10 Amandusson Andreas SWE Team 13 LK Racing Kartsport MBA Maxter
11 28 Limmonen Tomi FIN KeimFKk Fastway Oy Gillard Parilla
12 41 Krüger Thomas SWE KS Klippan   Jesolo Maxter
13 19 Falkenhaug Andre NOR KNA Varna   Tonykart Vortex
14 29 Laine Mika FIN EspUA EspUA/Kalevi Vainio CRG Maxter
15 34 Segervall Robin FIN VSB Segervall Tom CRG Maxter
16 31 Nordvang Tommy NOR KNA Varna   Gillard Parilla
17 27 Lylyoja Isto FIN Mäntän UA Isto Lylyoja Gillard Parilla
18 22 Korpinen Joni FIN VihUA   Birel Parilla
19 12 Eklund Mikael SWE KS Klippan Team Topkart Topkart Comer
20 21 Karlen Anders SWE 08-Gokart   Birel Parilla
21 36 Varhaug Ole NOR NAF Motorsport Gjeesdal   PCR  
22 30 Måløe Fie DAN LUG   PCR PCR
23 38 Silferberg Sebastian FIN VihUA   Tonykart Vortex
24 23 Kostiainen Joonas FIN EspUA Kostiainen Timo Birel Parilla
25 14 Eskelinen Juha FIN LprUA   CRG Maxter
26 18 Gustavsson Mattias SWE KS Klippan Italsport k.r.p.   Maxter
27 40 Wikman J-P FIN SWKFin   Gillard Parilla
28 25 Kronegård Christian SWE Team 13 Ward Racing Tonykart Vortex
29 15 Hirsimäki Miika FIN EPUA Kohtala Motorsport Gillard Parilla

 

Luokka Intercontinetal C - Tävlingsklass Intercontinetal C

Sija N:ro Nimi Maa Seura Ilmoittaja Runko Moottori
Placering Nr Namn Land Klubb Anmälare Chassi Motor
             
1 17 Norrman Jonas SWE Uddevalla KK JP-Racing    
2 10 Ahonen Kalle FIN TamFKk Ahonen Kalle CRG TM
3 12 Herling Victor SWE Uddevalla KK IP Racing Tony Vortex
4 14 Tomppo Tero FIN KotkanFK Tomppo Tero Tonykart Vortex
5 11 Andersen Kim Wahl NOR Nmk Modum&Sigdal Tom Södal Topkart Pavesi
6 13 Huhtala Esa FIN EPUA Huhtala Esa CRG CRS
7 15 Tofteberg Ole Kristian NOR KNA Varna Tofteberg Ole CRG TM K4
8 16 Olsson David SWE KS Klippan Thommy Ohlsson MS kart TM Racing

 

Luokka Formula A - Tävlingsklass Formula A

Sija N:ro Nimi Maa Seura Ilmoittaja Runko Moottori
Placering Nr Namn Land Klubb Anmälare Chassi Motor
             
1 35 Sörlie Stian A. NOR NAF Øvre Østfold   Gillard Parilla
2 32 Styf Patrik FIN LprUA Styf Markku Birel Parilla
3 10 Annala Juho FIN LapUA   Birel Parilla
4 27 Putz Juha FIN JaMoKe Fastway Oy Gillard Parilla
5 22 Lindholm Erik FIN EspUA Fastway Haase Titan
6 36 Välimaa Joona FIN Lahden-FK Välimaa Mauno CRG Maxter
7 16 Karjalainen Henri FIN EspUA P.D.B.  Racing team Gillard Parilla
8 37 Väisänen Heikki FIN LprUA Noroaho Matti SwissHutless Parilla
9 24 Nygaard Christoffer DAN     Trulli Vortex
10 34 Söderblom Carl SWE Gislaved MK Ward Racing Kosmic Vortex
11 41 Laiv Madis FIN LprUA   Tonykart Vortex
12 14 Evensen Marius Ravi NOR KNA Indre Ostfold   Gillard IAME
13 29 Nyman Teemu FIN VihUA   Gillard Parilla
14 20 Leirilaakso Mika FIN Lahden-FK Kohtala Motorsport Gillard Parilla
15 26 Ritvanen Timo FIN J-Äijät   Kosmic TM
16 19 Friman Carita FIN RauUA Kosmic Motorsport Finland Alpha TM
17 15 Larsson Susanne SWE Katr.MK RaceIT Birel Parilla
18 30 Sahlén Dick SWE EMK Forsman Motorsport Birel Parilla
19 21 Serwanski Robert SWE KS Klippan   Gillard Parilla
20 40 Nissinen Joonas FIN EspUA   GP Racing Maxter
21 33 Syysmäki K-P FIN Ulvilan FKk Syysmäki Mikko PCR PCR
22 12 Birgersson Christian SWE SMK Gävle Ward Racing Kosmic Cortex
23 38 Westman Linus SWE Bohus RC Westman Mikael Maranello Maxter/PCR
24 13 Ristolainen Juha FIN KangFK   Haase Parilla, Maxter
25 25 Rydman Hampus SWE 08-Gokart Club Team Gokarthallen Trulli Vortex
26 23 Mäki Mika FIN TamUA Fastway Gillard Parilla
27 31 Sammalniemi Tatu FIN PR-Rac FastWay oy Gillard IAME
28 28 Persson Sonny SWE KS Klippan   Jesolo Parilla
29 17 Ingier Mats NOR NAF Asker&Baerum JR.   Trulli Vortex