Lahti Racing 10.-11.8.2002 Lopputulokset

 
Lahti Racing, 10.-11.8.2002
Pippon kartingrata
Mini B Finaalin Lopputulokset
Luokka: Mini
- - - - - - 
Sij Num Nimi                  Lisenssi Seura           Runko      Moottori  -A -B -C -D Ey  F
 1  222 Sami Inkiläinen       1204708  HmlUA           Dino       Raket     11 11 21 X  43  1
 2  54  Mikko Salo            3021963  EspUA           G.P.Racing Raket     19 8  X  10 37  2
 3  94  Pontus Huttunen       1098341  Keimola FK      G.P.Racing Raket     13 14 13 X  40  3
 4  58  Sasu Kultti           3014572  Keimola FK      G.P.Racing Raket     14 19 X  12 45  4
 5  20  Riku Pitkäniemi       1240953  Lahden-FK       Birel      Raket     14 X  18 13 45  5
 6  126 Mihkel Selberg        2005     Estonia Karting Mach 1 Kar Raket     20 X  16 17 53  6
 7  140 Aleksi Tuukkanen      3043488  PertUA          Dino       Raket     X  16 17 15 48  7
 8  8   Viljami Silo          1226618  Kouvolan-FK     Gold       Raket     16 18 18 X  52  8
 9  118 Jari Teppo Huhta      1202030  Lahden-FK       Gillard    Raket     15 14 X  15 44  9
10  28  Anita Kinnunen        1217711  Kouvolan-FK     SwissHutle Raket     18 X  15 15 48  10
11  38  Mikko Villman         1206463  RuKart          Birel      Raket     X  17 16 14 47  11
12  10  Robert Pänttönen      1225952  Lahden-FK       Birel      Raket     12 17 X  8  37  12
13  22  Daniel Aho            1240924  EPUA            Gillard    Raket     15 X  13 16 44  13
14  119 Anton Willberg        3046456  Lahden-FK       Gillard    Raket     18 20 X  17 55  14
17  141 Riku Ketosara         3057924  Kotkan FK       SwissHutle Raket     20 20 19 X  59  17
17  2   Harri Suoninen        3025862  EspUA           CRG        Raket     17 19 16 X  52  17
Tr = transponder, R = ryhmä, 2C = second chance, Ex = erä x,
Ey = erät yhteensä, 
Fx = finaali x, FY = finaalit yhteensä, P = muut pisteet



Lahti Racing, 10.-11.8.2002
Pippon kartingrata
LOPPUTULOKSET
Luokka: Mini
- - - - - - 
Sij Num Nimi                  Lisenssi Seura           Runko      Moottori   P. aika   -A -B -C -D Ey  F1 
1   116 Matias Kuortti        1212971  FINNDC          Birel      Raket      51.981    5  3  X  3  11  0  
2   102 Jesse Laine           3029473  Keimola FK      Birel      Raket      51.463    X  5  0  0  5   2  
3   37  Marko Lind            1236666  HmlUA           TonyKart   Raket      51.854    2  3  2  X  7   3  
4   1   Daniel Lindholm       1216026  EspUA           Dino       Raket      52.083    X  4  4  4  12  4  
5   12  Christian Saari       1186648  J-äijät         Kosmic     Raket      51.572    3  4  X  0  7   5  
6   142 Toomas Heikkinen      3031429  JoeUA           Dino       Raket      51.842    9  6  X  4  19  6  
7   111 Niklas Petriläinen    1242278  IFK             Dino       Raket      51.987    3  7  6  X  16  7  
8   16  Oskari Kuortti        1212868  FINNDC          Birel      Raket      51.834    X  2  2  18 22  8  
9   165 Max Vikkelä           1241172  EspUA           CRG        Raket      51.879    X  3  6  6  15  9  
10  84  Samuli Vento          1170515  RuKart          Dino       Raket      52.079    10 6  7  X  23  10 
11  90  Jani Peltola          3027653  NuUA            TonyKart   Raket      52.234    X  8  7  9  24  11 
12  57  Jesse Mäkinen         3023136  Lahden-FK       CRG        Raket      51.999    X  10 20 5  35  12 
13  71  Valtteri Semeri       1236446  Lahden-FK       Birel      Raket      52.235    13 X  9  8  30  13 
14  7   Arto Ahonen           1206353  T:re FK-K       Haase      Raket      51.953    6  X  5  9  20  14 
15  323 Jyri Jonninen         1209004  Lahden-FK       CRG        Raket      52.014    19 X  7  10 36  15 
16  250 Oskari Kurki-Suonio   1225004  Keimola FK      CRG        Raket      52.357    X  9  8  8  25  16 
17  66  Ville Kivinen         1225677  SWK Fin         Kosmic     Raket      52.140    X  12 10 12 34  17 
18  11  Henri Koskela         1238949  EpUA            Gillard    Raket      52.303    13 10 X  11 34  18 
19  6   Marko Salokoski       1126239  HeiUA           Gold       Raket      52.734    11 11 X  14 36  19 
20  53  Sebastian Långström   1242540  EspUA           G.P.Racing Raket      52.095    11 X  12 12 35  20 
21  41  Nico Helppolainen     1168019  TamUA           Tonykart   Raket      51.532    0  X  2  0  2   21 
22  4   Kalle Kulmanen        2793784  K-alan FK-K     Haase      Raket      52.104    19 5  9  X  33  22 
23  23  Marcus Nykopp         1206667  EspUA           Dino       Raket      51.659    7  4  5  X  16  23 
24  52  Niko Ylärakkola       1236815  Kotkan FK       SwissHutle Raket      51.835    7  X  0  2  9   25 
Luokassa on 40 kilpailijaa. Kilpailija nro 52 hylätty.
______________________________________________ klo __________
Tr = transponder, R = ryhmä, 2C = second chance, Ex = erä x,
Ey = erät yhteensä, Fx = finaali x, FY = finaalit yhteensä, P = muut pisteet
Lahti Racing 10.-11.8.2002
Pippon kartingrata
LOPPUTULOKSET
Luokka: Raketjun
- - - - - - - - 
Sij Num Nimi                  Lisenssi Seura           Runko      Moottori   P. aika   E1 E2 Ey  F1 P  
1   56  Ossi Heinonen         1205545  HmlUA           TonyKart   Raket      49.849    0  0  0   0  4  
2   94  Riku Björninen        3025312  LprUA/Fk-ja     CRG        Raket      49.783    3  4  7   2  4  
3   28  Juho Timberg          3031681  Lahden-FK       Finnkart   Raket      49.741    4  3  7   3  3  
4   69  Tero Saari            1174359  HeiUA           G.P.Racing Raket      49.730    2  2  4   4  3  
5   15  Sari Rantamäki        3030556  Lahden-FK       Birel      Raket      49.987    9  6  15  5  2  
6   156 Miika Kiviranta       3021756  Kotkan FK       SwissHutle Raket      49.753    5  5  10  6  2  
7   137 Ville Gummerus        1187663  K-alan FK-K     Haase      Raket      50.129    6  7  13  7  1  
8   99  Ari Koiranen          1147894  Lahden-FK       Birel      Raket      50.185    8  9  17  8  1  
9   1   Niko Forsström        3039243  Lahden-FK       CRG        Raket      49.737    7  11 18  9  0  
10  33  Tomas Bågman          3043996  Toivakka AU     Kosmic     Raket      50.380    13 14 27  10 0  
11  313 Anssi Liimatainen     1236598  Lahden-FK       Birel      Raket      50.560    16 17 33  11 0  
12  200 Joonas Mannerjärvi    3059825  SWK Fin         Kosmic     Raket      50.553    17 15 32  12 0  
13  93  Rami Kokko            1178753  VUA             TonyKart   Raket      50.240    15 18 33  13 0  
14  55  Tuomas Boström        1222748  PosUA           CRG        Raket      49.944    18 13 31  14 0  
15  100 Matias Santa          3005390  EurUA           Dino       Raket      50.190    12 12 24  15 0  
16  78  Antti Kekäläinen      3054613  Lahden-FK       TonyKart   Raket      49.992    10 10 20  16 0  
17  84  Jussi Ojala           3012684  Epua            Dino       Raket      50.253    14 19 33  17 0  
18  58  Pauli Savolainen      1249103  EspUA           G.P.Racing Raket      50.935    20 20 40  18 0  
19  140 Toni Vilen            3031445  JoeUA           CRG        Raket      51.079    11 8  19  19 0  
20  29  Anssi Kinnunen        1217708  Kouvolan-FK     SwissHutle Raket      51.032    19 16 35  20 0  
Luokassa on 20 kilpailijaa.
______________________________________________ klo __________
Tr = transponder, R = ryhmä, 2C = second chance, Ex = erä x,
Ey = erät yhteensä, Fx = finaali x, FY = finaalit yhteensä, P = nousupisteet
Lahti Racing 10.-11.8.2002
Pippon kartingrata
LOPPUTULOKSET
Luokka: Raket
- - - - - - - 
Sij Num Nimi                  Lisenssi Seura           Runko      Moottori   P. aika   E1 E2 Ey  F1 
1   15  Tuomas Leino          2789921  VihUA           Maranello  Raket      49.532    4  4  8   0  
2   64  Mikko Holmstedt       1208869  LievUA          Kosmic     Raket      49.364    3  2  5   2  
3   6   Joni Rehunen          1035537  LuuUA           Gold       Raket      49.094    0  0  0   3  
4   33  Jani Kelonen          3041901  Lahden-FK       Birel      Raket      49.397    2  10 12  4  
5   38  Jani Heinonen         1204766  Lahden-FK       TonyKart   Raket      49.611    6  3  9   5  
6   14  Ulla Suosola          1215674  VihUA           TonyKart   Raket      49.929    11 9  20  6  
7   146 Mikko Linna           1241266  RiiUA           CRG        Raket      49.560    13 7  20  7  
8   149 Laura Koivuluoma      1204562  HyrUA           CRG        Raket      49.558    12 12 24  8  
9   110 Petteri Kormu         1184336  500-K           CRG        Raket      49.682    7  6  13  9  
10  22  Harry Turunen         3009066  H:gin FK        Dino       Raket      49.903    8  8  16  10 
11  127 Nico Björkqvist       1244593  H:gin FK        TopKart    Raket      49.813    5  5  10  11 
12  18  Enni Heino            1211652  EspUA           Dino       Raket      49.724    10 13 23  12 
13  102 Timo Adamsson         3036466  Keimola FK      Birel      Raket      50.312    9  11 20  13 
Luokassa on 13 kilpailijaa.
______________________________________________ klo __________
Tr = transponder, R = ryhmä, 2C = second chance, Ex = erä x,
Ey = erät yhteensä, Fx = finaali x, FY = finaalit yhteensä, P = muut pisteet
Lahti Racing 10.-11.8.2002
Pippon kartingrata
LOPPUTULOKSET
Luokka: Yamahajun
- - - - - - - - - 
Sij Num Nimi                  Lisenssi Seura           Runko      Moottori   P. aika   E1 E2 Ey  F1 P  
1   61  Paula Salonen         10013489 RiiUA           TonyKart   Yamaha     47.727    0  0  0   0  0  
2   43  Joonas Vanhala        1345285  Kotkan FK       SwissHutle Yamaha     47.852    2  3  5   2  4  
3   51  Tiia Matikkala        3027077  Kouvolan-FK     Birel      Yamaha     47.519    11 10 21  3  3  
4   87  Jaakko Virtanen       3036482  Keimola FK      TonyKart   Yamaha     47.930    3  2  5   4  0  
5   83  Matti Kolu            3046236  K-alan FK-K     Dino       Yamaha     48.047    7  4  11  5  2  
6   16  Markus Kostiainen     3058143  EspUA           Birel      Yamaha     48.177    4  9  13  6  2  
7   36  Jaakko Toivola        3045350  Keimola FK      CRG        Yamaha     48.164    8  6  14  7  1  
8   22  Kaarle Pieninkeroinen 1227565  Kotkan FK       SwissHuttl Yamaha     48.118    9  11 20  8  0  
9   60  Jarkko Peltonen       2792976  IFK             TonyKart   Yamaha     49.038    10 8  18  9  0  
10  19  Niko Kirjakoff        1209525  EspUA           Sodikart   Yamaha     48.018    6  7  13  10 0  
11  4   Mika Holopainen       1106181  KUA             TonyKart   Yamaha     47.842    5  5  10  11 0  
Luokassa on 11 kilpailijaa. Kilpailijoilla nro 61 ja 87 nousupisteet täynnä.
______________________________________________ klo __________
Tr = transponder, R = ryhmä, 2C = second chance, Ex = erä x,
Ey = erät yhteensä, Fx = finaali x, FY = finaalit yhteensä, P = nousupisteet
Lahti Racing 10.-11.8.2002
Pippon kartingrata
LOPPUTULOKSET
Luokka: Yamaha
- - - - - - - 
Sij Num Nimi                  Lisenssi Seura           Runko      Moottori   P. aika   E1 E2 Ey  F1 
1   8   Vesa Puranen          117487   Kouvolan-FK     SwissHutle Yamaha     46.903    0  0  0   0  
2   69  Jarkko Saari          1174346  HeiUA           TonyKart   Yamaha     46.804    2  2  4   2  
3   15  Isto Lylyoja          119504   J-äijät         Gillard    Yamaha     46.973    5  7  12  3  
4   29  Jussi Sipiläinen      1133808  FFKK            Haase      Yamaha     46.849    4  3  7   4  
5   83  Markus Värri          3013625  Lahden-FK       TonyKart   Yamaha     47.125    6  5  11  5  
6   77  Sami Laihomäki        1070958  HeiUA           TonyKart   Yamaha     47.183    3  4  7   6  
7   76  Petri Karlsson        1173237  Lahden-FK       CRG        Yamaha     47.456    9  10 19  7  
8   129 Hannu Mattila         1032789  FFKK            Gillard    Yamaha     47.370    8  8  16  8  
9   202 Niko Nordström        3043255  FINNDC          CRG        Yamaha     47.261    7  6  13  9  
10  72  Mikko Nurminen        1204119  Lahden-FK       TonyKart   Yamaha     47.574    10 9  19  10 
11  42  Niko Korhonen         1164385  K-alan FK-K     Gillard    Yamaha     48.243    13 12 25  11 
12  61  Ville Uusitalo        1079632  YlöFK-K         Gillard    Yamaha     47.960    12 11 23  12 
13  112 Ari Malinen           234740   H:gin FK        G.P.Racing Yamaha     47.906    11 13 24  14 
Luokassa on 13 kilpailijaa.
______________________________________________ klo __________
Tr = transponder, R = ryhmä, 2C = second chance, Ex = erä x,
Ey = erät yhteensä, Fx = finaali x, FY = finaalit yhteensä, P = muut pisteet