Lahti SM-Racing 2005 alustava aikataulu ver. 1,0

Tämä sivu Word-muodossa

Tervetuloa harjoittelemaan ja kilpailemaan Lahteen.

 Kommentteja aikataulusta:
 SM-sarjasäännöistä poiketen ohjaajakokous alkaa perjantaina klo 16.30. Ilmoittautuminen loppuu perjantaina klo 16.00.

 ICA
Perjantain ja lauantain harjoituksiin ICA on jaettu kahteen ryhmään, koska ilmoittautuneita on yli radan kapasiteetin:
ICA ryhmä 1 numerot 1 - 35
ICA ryhmä 2 numerot 36 - 133
ICA:n aika-ajoryhmät arvotaan.

ICC
Luokkaan ICC on ilmoittatunut 4 kuljettajaa. Torstain harjoituksissa heille on osoitettu aikaa luokan ICC yhteydessä, perjantaina luokan F250 yhteydessä.

Hannu Pulkkinen

Keskiviikko 27.7.2005
18-20 Ilmoittautuminen
22:00 Varikolla hiljaisuus

Torstai 28.7.2005
 9.00 Rata aukeaa, ei ryhmäjakoa
11.00 Tauko
12.00 Ryhmäjako alkaa
xx.00 ICA junior
xx.15 ICA, ICC
xx.30 ICA Junior
xx.45 ICA
18-20 Ilmoittautuminen
20.00 Rata suljetaan
22:00 Varikolla hiljaisuus

Perjantai 29.07.2005 
 9:00 Harjoitus ICA
 9:15 Harjoitus ICA Junior
 9:30 Harjoitus F250, ICC
 9:45 Harjoitus ICA
10:00 Harjoitus ICA Junior
10:15 Harjoitus F250, ICC
10:30 Harjoitus ICA
10:45 Harjoitus ICA Junior
11:00 Harjoitus F250, ICC
11:15 Tauko
12:00 Harjoitus ICA ryhmä 1
12:15 Harjoitus ICA ryhmä 2
12:30 Harjoitus ICA junior ryhmä 1
12:45 Harjoitus F250, ICC
13:00 Harjoitus ICA ryhmä 1
13:15 Harjoitus ICA ryhmä 2
13:30 Harjoitus ICA junior ryhmä 1
13:45 Harjoitus F250, ICC
14:00 - 16.00 Ilmoittautuminen
14:00 Harjoitus ICA ryhmä 1
14:15 Harjoitus ICA ryhmä 2
14:45 Harjoitus ICA junior ryhmä 1
15:00 Harjoitus F250, ICC
15:15 Harjoitus ICA ryhmä 1
15:30 Harjoitus ICA ryhmä 2
15:45 Harjoitus ICA junior ryhmä 1
16:00 Harjoitus ICC, F250
16:15 Rata suljetaan
16:30 Ohjaajakokous
18:00 Renkaat ja polttoaine ICA junior
18:00 Katsastus ICA
18:30 Katsastus F250
18:30 Renkaat ja polttoaine ICA
19:00 Renkaat F250
19:00 Katsastus ICA Junior
22:00 Varikolla hiljaisuus

Lauantai 30.07.2005 
 8:00 Ilmoittautuminen + katsastus ICC
 8:30 Ohjaajakokous ICC
 9:00 Harjoitus ICA junior
 9:10 Harjoitus ICA ryhmä 1
 9:20 Harjoitus ICA ryhmä 2
 9:30 Harjoitus ICC
 9:40 Harjoitus F250
10:00 Aika-ajo ICA junior
10:20 Aika-ajo ICA ryhmä 1
10:40 Aika-ajo ICA ryhmä 2
11:00 Aika-ajo ICC
11:20 Aika-ajo 1 F250
11:50 Aika-ajo ICA junior ryhmä 1
12:10 Aika-ajo ICA ryhmä 1
12:30 Aika-ajo ICA ryhmä 2
12:50 Aika-ajo ICC
13:10 Tauko
14:00 Aika-ajo 2 F250
14:30 Erä a-b ICA
14:50 Erä a-b ICA Junior
15:10 Erä 1 ICC
15:30 Erä b-c ICA
15:50 Erä b-c ICA Junior
16:10 Erä 2 ICC
16:30 Tauko
17:00 Erä a-c ICA
17:20 Erä a-c ICA Junior
17:40 Finaali ICC
18:00 ICA  Karsintaerä Second Change
18:30 Palkintojenjako ICC
22:00 Varikolla hiljaisuus

Sunnuntai 31.07.2005 
12:00 Harjoitus F250
12:10 Harjoitus ICA Junior
12:20 Harjoitus ICA
12:30 Tauko
13:00 Finaali 1 F250 + Palkintojenjako
13:40 Finaali 1 ICA Junior + Palkinto
14:20 Finaali 1 ICA + Palkintojenjako
15:00 Finaali 2 F250 + Palkintojenjako
15:40 Finaali 2 ICA Junior + Palkinto
16:20 Finaali 2 ICA + Palkintojenjako