LAHTI RACING ja PIPPO RACING 2004

Lahti Racing on siirretty kilpailukalenterin päivämäärästä 22.5.2004 päivämäärään 5.6.2004.
Lauantaina 5.6.2004  ajavat luokat Min, Raket junior, Yamaha junior ja Yamaha. Kilpailussa on aika-ajo, 2 alkuerää ja finaali. Luokkaan Mini otetaan 24 ja muihin luokkiin 34 kilpailijaa ilmoittautumisjärjestyksessä.

Pippo Racing.  Sunnuntaina 6.6.2004 ajavat luokat Mini, Raket junior ja Yamaha junior.
Kilpailussa ei ajeta aika-ajoa vaan käytetään ns. englantilaista lähtötapaa ja ajetaan kolme erää, joiden tulosten  perusteella ratkeaa kilpailun sijoitukset. Lähtötavassa lähtö jaetaan kolmeen osaan ja kilpailija sijoitetaan lähtemään kerran ensimmäisestä ryhmästä, kerran keskimmäisestä ja kerran viimeisestä ryhmästä. Kilpailijoiden lähtöruutujen yhteenlaskettu summa on +-1 numeron tarkkuudella sama. Luokkaan Mini otetaan 24 ja muihin luokkiin 34 kilpailijaa ilmoittautumisjärjestyksessä.

Kummankin päivän kilpailut ovat erilliset ja niistä jaetaan palkinnot. Kummankin päivän kilpailusta voi kilpailija laskea hyväkseen nousupisteet luokissa Raket junior ja Yamaha junior. Kilpailujen ajankohta on viimeinen tilaisuus saada nousupisteet täyteen ajatellen viiden Raketkarnevaalikilpailun ajamista.

Säännöt Word-tiedostona.

Tarkemmat säännöt ja aikataulu

Kilpailujen osanottajat

Lahti Racing 2004 tulokset

Kierrosajat harjoituksissa, aika-ajoissa ja kilpailussa luokissa Mini, Raket jr, Raket, Yamaha ja Yamaha jr.

LAHTI RACING 5.6.2004
MINI LOPPUTULOKSET
Sija Numero Nimi 1. alkuerä 2. alkuerä Yhteensä Aika-ajo (1.) Aika-ajo (2.) Kerho Runko Moottori Lisenssinumero
1 5 Aaro Vainio 2 0 2 52.742 52.847 CRG EspUA Raket 85 23556272
2 77 Leopold Ringbom 5 3 8 53.601 53.645 Dino K-alan FKK Raket 85 23055647
3 31 Teemu Suninen 0 2 2 52.808 53.111 CRG HyUA Raket 85 23344879
4 26 Henri Kokko 8 5 13 53.163 53.495 CRG HyUA Raket 85 22065816
5 72 Sami Kolehmainen 3 15 18 53.055 53.079 Dino RuKart Raket 85 22073837
6 69 Julius Vuoksenturja 7 4 11 53.495 53.659 Birel LamUA Raket 85 23686359
7 96 Santtu Vuoksenturja 4 7 11 53.260 53.285 Birel LamUA Raket 85 17517D
8 142 Anders Tuomainen 9 6 15 53.560 53.756 Swiss Hutless AL-Kuo Raket 85 23488117
9 114 Aku Pellinen 6 9 15 53.559 53.775 Tonykart Jäijät Raket 85 22839330
10 106 Roni Juutinen 12 10 22 53.950 54.035 Dino AL-Kuo Raket 85 21824472
11 11 Johannes Heinonen 11 8 19 53.769 53.777 Birel AL-Kuo Raket 85 21571602
12 18 Teemu Nurminen 10 12 22 53.578 53.621 Tonykart Lahden FK Raket 85 22748489
13 89 Jesse Kauppi 15 13 28 54.559 54.576 CRG PertUA Raket 85 21956735
14 145 Eero Vilkas 14 11 25 54.333 54.429 Swiss Hutless Kotkan FK Raket 85 23652273
15 147 Joni Rötkö 16 14 30 53.914 54.429 Swiss Hutless KouFK Raket 85 23128817
16 76 Sandra Rantamäki 19 19 38 54.544 54.687 Birel Lahden FK Raket 85 23883628
17 223 Saga Jonninen 13 16 29 54.135 54.418 CRG Lahden FK Raket 85 21807839
18 65 Veli-Pekka Karttunen 18 18 36 54.168 54.248 Maranello SuonUA Raket 85 21939341
19 39 Santeri Varis 17 17 34 55.420 55.579 CRG SLUA Raket 85 28286754
20 79 Kasimir Suvanto 20 20 40 54.506 54.675 Maranello K-alan FKK Raket 85 23365719

 

LAHTI RACING 5.6.2004
RAKET JUNIOR LOPPUTULOKSET
Sija Sija (2nd change) ABC jako Numero Nimi A-B. alkuerä B-C alkuerä A-C alkuerä Yhteensä Aika-ajo (1.) Aika-ajo (2.) Runko Kerho Moottori Lisenssinumero
1 A 38 Mikko Villman 0 0 0

50.658

50.674 Swiss Hutless RuKart Raket 85 23653421
2 A 4 Kalle Kulmanen 2 2 4 51.015 51.037 Dino K-alan FKK Raket 85 22178266
3 B 7 Mika Ruokonen 8 4 12 51.047 51.073 Tonykart AAU Raket 85 23097414
4 B 118 Niklas Petriläinen 3 0 3 50.748 50.958 Swiss Hutless Imatran FKK Raket 85 22875051
5 C 90 Niko Tähkä 3 4 7 50.979 51.245 CRG Keim FK Raket 85 23523218
6 B 171 Aleksi Tuukkanen 9 2 11 50.967 51.217 Gillard PertUA Raket 85 23516034
7 C 323 Jyri Jonninen 7 5 12 50.817 51.075 CRG Lahden FK Raket 85 21807800
8 A 133 Juho Kuhanen 4 3 7 50.867 50.985 Gillard PertUA Raket 85 22158105
9 B 140 Sebastian Nummi 10 9 19 51.244 51.342 Gillard PFKK Raket 85 22736022
10 A 26 Carolina Hautala 6 7 13 51.057 51.617 Maranello JärvisUA Raket 85 21539246
11 B 12 Christian Saari 5 8 13 51.108 51.126 CRG EspUA Raket 85 23135318
12 A 116 Jani Peltola 15 14 29 51.205 51.265 Dino NurmUA Raket 85 22842110
13 A 100 Roope Rajamäki 17 15 32 51.619 51.624 Gillard UlvFK Raket 85 22992426
14 B 50 Kristian Turpeinen 11 25 36 51.336 51.494 CRG IFK Raket 85 23507962
15 C 36 Leo Juuti 12 13 25 51.362 51.441 Dino SLUA Raket 85 21830136
16 A 99 Riku Ketosara 7 6 13 51.139 51.190 Swiss Hutless Kotkan FK Raket 85 23883181
17 C 25 Max Vikkelä 10 18 28 51.268 51.306 CRG EspUA Raket 85 23642157
18 B 8 Sami Inkiläinen 19 11 30 51.466 51.501 Maranello K-alan FKK Raket 85 21757251
19 A 77 Jere Palomäki 16 16 32 51.388 51.396 Gillard UFKK Raket 85 22801504
20 C 87 Niklas Westerlund 5 9 14 51.138 51.139 Tonykart Keim FK Raket 85 23620056
21 C 6 Patrick Partti 14 20 34 51.471 51.533 CRG EspUA Raket 85 22817611
22 2 C 67 Ville Kivinen 18 22 40 51.770 51.843 Gillard SWK Raket 85 22032425
23 6 C 155 Antton Willberg 29 17 46 51.566 51.736 Gillard Lahden FK Raket 85 23652927
24 B 149 Niko-Pekka Sirén 25 15 40 51.523 51.631 Swiss Hutless Kou FKK Raket 85 23285105
25 5 B 80 Joona Lehtonen 21 20 41 51.867 52.001 Dino RiiUA Raket 85 24750527
26 B 137 Juha Rytkönen 20 17 37 51.979 52.009 CRG SuonUA Raket 85 23110786
27 B 139 Sami Suo-Laita 23 13 36 51.627 51.661 CRG FinnAK Raket 85 23347164
28 C 94 Pontus Huttunen 6 10 16 51.200 51.222 CRG Keim FK Raket 85 21686034
29 C 32 Niko Ylärakkola 26 12 38 51.054 51.272 Swiss Hutless Kotkan FK Raket 85 23734926
30 A 30 Jesse Ruohonen 13 11 24 51.571 51.627 CRG Keim FK Raket 85 23094873
31 A 44 Jesse Kari 12 8 20 51.316 51.414 Maranello EPUA Raket 85 21920237
32 1 C 65 Eero Soisalo 28 19 47 51.598 51.599 Swiss Hutless BRT Raket 85 23307997
33 3 C 107 Riku Pitkäniemi 16 26 42 51.655 51.708 Birel Lahden FK Raket 85 22910204
34 4 A 46 Kauri Pessala 18 32 50 51.778 51.818 Swiss Hutless Kotkan FK Raket 85 28411286
35 7 B 300 Joni Baker 14 27 41 51.192 51.314 CRG HFKK Raket 85 21358647
36 8 C 250 Otto Heiskanen 31 23 54 51.904 51.988 Tonykart VihUA Raket 85 21581359
37 9 B 11 Tuomas Kilpi 24 30 54 51.740 51.857 Dino AAU Raket 85 22007874
38 10 A 103 Sami Pulkkinen 28 25 53 52.497 52.533 Dino KouFKK Raket 85 22936356
39 11 B 134 Jesse Mäkinen 32 21 53 51.572 51.638 CRG Lahden FK Raket 85 22640189
40 12 C 127 Antti Hämäläinen 32 31 63 52.194 52.333 CRG RiiUA Raket 85 27760190
41 13 B 190 Kalle Kalminen 29 19 48 52.442 52.485 CRG RiiUA Raket 85 21891674
42 14 A 150 Jesse Rötkö 26 29 55 51.499 51.544 Swiss Hutless Kou FKK Raket 85 23128804
43 15 C 40 Akseli Peltola 23 30 53 ei aikaa ei aikaa Dino Keim FK Raket 85 3041121
44 16 C 33 Jesse Ikävalko 22 27 49 52.443 52.466 CRG HyUA Raket 85 27846661
45 17 A 16 Jani Aromaa 22 21 43 51.730 51.741 CRG HyUA Raket 85 27988891
46 18 A 117 Valtteri Semeri 27 24 51 52.283 52.628 Birel Lahden FK Raket 85 23237795
47 - B 2 Tatu Castrén 31 24 55 53.030 53.261 Birel HeiUA Raket 85 21242999
48 - A 165 Petter Sinkkonen 30 28 58 51.934 52.061 Swiss Hutless Kotkan FK Raket 85 23278259

 

LAHTI RACING 5.6.2004
YAMAHA JUNIOR LOPPUTULOKSET
Sija Numero Nimi 1. alkuerä 2. alkuerä Yhteensä Aika-ajo (1.) Aika-ajo (2.) Kerho Runko Moottori Lisenssinumero Nouspisteet
1 165 Tero Lahikainen 4 6 10 46.113 46.116 CRG LprUA Yamaha 23883217 4
2 52 Antti Kekäläinen 7 7 14 46.067 46.088 Tonykart Lahden FK Yamaha 23880498 3
3 83 Sameli Niemi 6 11 17 45.905 46.135 Maranello AL-Härmä Yamaha 22687663 3
4 89 Juho Mattila 9 8 17 46.167 46.343 Tonykart HeiUA Yamaha 22538194 2
5 90 Ilari Kumpuniemi 12 10 22 46.245 46.320 CRG EspUA Yamaha 27370535 2
6 55 Tuomas Boström 16 12 28 46.154 46.202 CRG PoSUA Yamaha 21379370 1
7 56 Ville Ritola 14 14 28 47.164 47.279 Swiss Hutless Kotkan FK Yamaha 25394490
8 122 Niko Hirvonen 18 16 34 46.718 46.905 CRG FinnAK Yamaha 21632169
9 30 Joonas Honkimaa 15 18 33 47.301 47.427 Maranello KouFK Yamaha 21656145
10 40 Risto Montonen 13 13 26 46.337 46.408 Tonykart Kotkan FK Yamaha 22587585
11 13 Anssi Liimatainen 17 17 34 46.238 46.330 Birel Lahden FK Yamaha 22400112
12 71 Mikko Peltomäki 11 9 20 46.292 46.406 Tonykart Keim FK Yamaha 28401212
13 66 Christian Stenman 10 15 25 46.281 46.440 Maranello VAU Yamaha 27408957
14 1 Jussi Ojala 19 18 37 46.774 46.819 Gillard EPUA Yamaha 23760796

 

LAHTI RACING 5.6.2004
YAMAHA LOPPUTULOKSET
Sija Numero Nimi 1. alkuerä 2. alkuerä Yhteensä Aika-ajo (1.) Aika-ajo (2.) Kerho Runko Moottori Lisenssinumero
1 142 Paula Salonen 0 0 0 45.853 45.938 Tonykart RiiUA Yamaha 23196580
2 76 Sari Rantamäki 5 3 8 46.118 46.178 Birel Lahden FK Yamaha 23006777
3 146 Mikko Linna 2 4 6 45.914 45.969 CRG RiiUA Yamaha 22430564
4 33 Jani Kelonen 3 2 5 45.797 46.084 Lahden FK Birel Yamaha 21973763
5 99 Ari Koiranen 8 5 13 46.145 46.147 Birel Lahden FK Yamaha 22046275

 

Pippo Racing 2004 tulokset

Kierrosajat harjoituksissa ja erissä luokissa Mini, Raket jr ja Raket.

PIPPO RACING 6.6.2004
MINI LOPPUTULOKSET
Sija Numero Kuljettaja Eriä 1. erä 2. erä 3. erä Yhteensä Kerho Runko Moottori Lisenssi
1 5 Aaro Vainio 3 0 2 4 6 EspUA CRG Raket 85 23556272
2 31 Teemu Suninen 3 8 3 0 11 HyUA CRG Raket 85 23344879
3 72 Sami Kolehmainen 3 3 6 3 12 RuKart Dino Raket 85 22073837
4 77 Leopold Ringbom 3 17 0 2 19 K-alan FKK Dino Raket 85 23055647
5 69 Julius Vuoksenturja 3 7 5 7 19 LamUA Birel Raket 85 23686359
6 114 Aku Pellinen 3 6 10 5 21 Jäijät Tonykart Raket 85 22839330
7 96 Santtu Vuoksenturja 3 14 4 6 24 LamUA Birel Raket 85 17517D
8 76 Sandra Rantamäki 3 2 13 11 26 Lahden FK Birel Raket 85 23883628
9 65 Veli-Pekka Karttunen 3 5 12 10 27 SuonUA Maranello Raket 85 21939341
10 11 Johannes Heinonen 3 12 7 9 28 AL-Kuo Birel Raket 85 21571602
11 67 Santeri Kekkonen 3 4 15 12 31 FinnAK Sonik Raket 85 21970847
12 26 Henri Kokko 3 15 8 8 31 HyUA CRG Raket 85 22065816
13 79 Kasimir Suvanto 3 10 16 15 41 K-alan FKK Maranello Raket 85 23365719
14 145 Eero Vilkas 3 13 11 17 41 Kotkan FK Swiss Hutless Raket 85 23652273
15 223 Saga Jonninen 3 11 19 14 44 Lahden FK CRG Raket 85 21807839
16 142 Anders Tuomainen 3 19 9 18 46 AL-Kuo Swiss Hutless Raket 85 23488117
17 18 Teemu Nurminen 3 9 18 19 46 Lahden FK Tonykart Raket 85 22748489
18 147 Joni Rötkö 3 20 14 13 47 KouFK Swiss Hutless Raket 85 23128817
19 39 Santeri Varis 3 16 17 16 49 SLUA CRG Raket 85 28286754
20 89 Jesse Kauppi 3 18 20 20 58 PertUA CRG Raket 85 21956735

 

PIPPO RACING 6.6.2004
RAKET JUNIOR LOPPUTULOKSET
Sija Numero Kuljettaja Eriä 1. erä 2. erä 3. erä Yhteensä Kerho Runko Moottori Lisenssi Nousupisteet
1 7 Mika Ruokonen 3 2 9 2 13 AAU Tonykart Raket 85 23097414 4
2 38 Mikko Villman 3 13 7 0 20 RuKart Swiss Hutless Raket 85 23653421 4
3 12 Christian Saari 3 11 3 11 25 EspUA CRG Raket 85 23135318 4
4 65 Eero Soisalo 3 5 6 18 29 BRT Swiss Hutless Raket 85 23307997 3
5 139 Sami Suo-Laita 3 0 10 21 31 FinnAK CRG Raket 85 23347164 3
6 94 Pontus Huttunen 3 9 8 17 34 Keim FK CRG Raket 85 21686034 3
7 149 Niko-Pekka Sirén 3 4 19 12 35 Kou FKK Swiss Hutless Raket 85 23285105 3
8 107 Riku Pitkäniemi 3 10 17 8 35 Lahden FK Birel Raket 85 22910204 2
9 36 Leo Juuti 3 18 5 13 36 SLUA Dino Raket 85 21830136 2
10 117 Valtteri Semeri 3 6 20 10 36 Lahden FK Birel Raket 85 23237795 2
11 118 Niklas Petriläinen 3 28 0 9 37 Imatran FKK Swiss Hutless Raket 85 22875051 -
12 11 Tuomas Kilpi 3 15 16 7 38 AAU Dino Raket 85 22007874 1
13 8 Sami Inkiläinen 3 14 4 23 41 K-alan FKK Maranello Raket 85 21757251 1
14 25 Max Vikkelä 3 27 12 3 42 EspUA CRG Raket 85 23642157 1
15 190 Kalle Kalminen 3 7 21 15 43 RiiUA CRG Raket 85 21891674 1
16 50 Kristian Turpeinen 3 25 15 5 45 IFK CRG Raket 85 23507962
17 87 Niklas Westerlund 3 32 2 14 48 Keim FK Tonykart Raket 85 23620056
18 30 Jesse Ruohonen 3 17 11 22 50 Keim FK CRG Raket 85 23094873
19 155 Antton Willberg 3 3 32 16 51 Lahden FK Gillard Raket 85 23652927
20 323 Jyri Jonninen 3 8 14 30 52 Lahden FK CRG Raket 85 21807800
21 99 Riku Ketosara 3 30 18 6 54 Kotkan FK Swiss Hutless Raket 85 23883181
22 150 Jesse Rötkö 3 12 23 24 59 Kou FKK Swiss Hutless Raket 85 23128804
23 32 Niko Ylärakkola 3 31 29 4 64 Kotkan FK Swiss Hutless Raket 85 23734926
24 127 Antti Hämäläinen 3 20 24 20 64 RiiUA CRG Raket 85 27760190
25 134 Jesse Mäkinen 3 21 22 25 68 Lahden FK CRG Raket 85 22640189
26 67 Ville Kivinen 3 16 27 28 71 SWK Gillard Raket 85 22032425
27 103 Sami Pulkkinen 3 19 25 29 73 KouFKK Dino Raket 85 22936356
28 90 Niko Tähkä 3 29 13 32 74 Keim FK CRG Raket 85 23523218
29 165 Petter Sinkkonen 3 22 26 26 74 Kotkan FK Swiss Hutless Raket 85 23278259
30 133 Juho Kuhanen 3 26 31 19 76 PertUA Gillard Raket 85 22158105
31 300 Joni Baker 3 23 30 27 80 HFKK CRG Raket 85 21358647
32 40 Akseli Peltola 3 24 28 31 83 Keim FK Dino Raket 85 3041121
DQ 116 Jani Peltola 3 - - - - NurmUA Dino Raket 85 22842110

 

PIPPO RACING 6.6.2004
YAMAHA JUNIOR LOPPUTULOKSET
Sija Numero Kuljettaja Eriä 1. erä 2. erä 3. erä Yhteensä Kerho Runko Moottori Lisenssi Nousupisteet
1 83 Sameli Niemi 3 0 2 0 2 AL-Härmä Maranello Yamaha 22687663 4
2 165 Tero Lahikainen 3 4 0 2 6 LprUA CRG Yamaha 23883217 3
3 90 Ilari Kumpuniemi 3 6 4 3 13 EspUA CRG Yamaha 27370535 2
4 52 Antti Kekäläinen 3 2 5 7 14 Lahden FK Tonykart Yamaha 23880498 -
5 71 Mikko Peltomäki 3 7 3 5 15 Keim FK Tonykart Yamaha 28401212 2
6 89 Juho Mattila 3 5 8 4 17 HeiUA Tonykart Yamaha 22538194 1
7 66 Christian Stenman 3 3 9 6 18 VAU Maranello Yamaha 27408957
8 55 Tuomas Boström 3 9 6 9 24 PoSUA CRG Yamaha 21379370
9 13 Anssi Liimatainen 3 8 11 8 27 Lahden FK Birel Yamaha 22400112
10 30 Joonas Honkimaa 3 11 7 11 29 KouFK Maranello Yamaha 21656145
11 122 Niko Hirvonen 3 10 10 10 30 FinnAK CRG Yamaha 21632169