Päijänne Cup 2003 kestävyysajon tulokset 20.9.2003

 

Tulokseen luetaan mukaan kolme parasta finaalisijoitusta neljästä sekä kestävyysajo. Tasapisteissä ratkaisee paremmat sijoitukset ja lopuksi viimeisin lähtö

   
                       
 

Luokka:Cadett

                   
           

Jämsä 10.6

 

Hartola 15.7.

 

Lahti 20.9.

 

Sij.

Nro

Nimi

Seura

Auto

Lis. Nro

Finaali 1

Finaali 2

Finaali 1

Finaali 2

Finaali

Yht.

1

4

Kristian Nieminen

JKL FK-Kerho

Dino

25399945

0

0

0

0

0

0

2

3

Roni Heinström

JKL FK-Kerho

Kosmic

25390313

8

4

2

2

2

10

3

27

Topi Laitinen

LMM

Lap-Car

25398441

2

2

4

4

4

12

4

17

Jere Karppinen

AUK Jämsän-Äijät

Top Kart

23886227

3

3

5

6

7+1

19

5

25

Simo Muhonen

LMM

Gillard

22590462

5

6

8

5

3

19

6

18

Ville Mäntylä

AUK Jämsän-Äijät

Dino

25665158

6

8

3

3

7+1

20

7

29

Miro Hujanen

LMM

Gold

21670257

7

5

6

7

5

23

8

16

Konsta Vehviläinen

AUK Jämsän-Äijät

Top Kart

25396621

4

7

7

8

7

25

9

15

Samuli Leino

AUK Jämsän-Äijät

Mac Minarelli

22366748

9

9

9

9

6

33

 

Luokka: Harrastajat alle 8 v.

                 
           

Jämsä 10.6

 

Hartola 15.7.

 

Lahti 20.9.

 

Sij.

Nro

Nimi

Seura

Auto

Lis. Nro

Finaali 1

Finaali 2

Finaali 1

Finaali 2

Finaali

Yht.

1

24

Otto Koliseva

LMM

CRG

22074933

0

3

0

0

0

0

2

196

Jesse Lehtinen

Lahden FK-Kerho

Gold

28213552

2

0

2

3

2

6

3

29

Jesse Komppa

Itä-Hämeen FK-Kerho

Birel

22077927

4

4

3

2

3

12

4

22

Henri Kauppi

Lahden FK-Kerho

Finn Kart

21956599

3

2

4

4

5

14

5

11

Jere Karppinen

AUK Jämsän-Äijät

Top Kart

23886227

4+1

4+1

4+1

4+1

4

19

 

Luokka: Harrastajat 8 v.

                 
           

Jämsä 10.6

 

Hartola 15.7.

 

Lahti 20.9.

 

Sij.

Nro

Nimi

Seura

Auto

Lis. Nro

Finaali 1

Finaali 2

Finaali 1

Finaali 2

Finaali

Yht.

1

26

Niko Hujanen

LMM

Dino

21670299

0

0

0

0

0

0

2

21

Aleksi Mäkinen

LMM

Gold

22637202

2

2

3

2

5

11

3

82

Toni Malinen

LMM

Kosmic

22499335

3

3

4

3

4

13

4

87

Atte Ahonen

Pert UA

Finn Kart

23885082

4

6

2

4

8

18

5

313

Vili Väinölä

Lahden FK-Kerho

CRG

23703151

5

5

5

5

6

21

6

18

Ville Mäntylä

AUK Jämsän-Äijät

Dino

25665158

7

7

7

7

2

23

7

562

Antti Mäkelä

Lahden FK-Kerho

CRG

23885448

6

4

6

6

7

23

8

6

Jesse Eskonsipo

Lahden FK-Kerho

Birel

23883330

6+1

6+1

6+1

6+1

3

24

                       
 

Luokka: Harrastajat 9 v. ja yli

                 
           

Jämsä 10.6

 

Hartola 15.7.

 

Lahti 20.9.

 

Sij.

Nro

Nimi

Seura

Auto

Lis. Nro

Finaali 1

Finaali 2

Finaali 1

Finaali 2

Finaali

Yht.

1

37

Markus Karlsson

Lahden FK-Kerho

CRG

21931077

2

7

0

0

2

4

2

20

Jani Matilainen

LMM

CRG

22533571

0

0

8

2

4

6

3

89

Jesse Kauppi

Pert UA

CRG

21956735

4

2

2

6

3

11

4

155

Sandra Rantamäki

Lahden FK-Kerho

Birel

23883628

6

5

4

3

0

12

5

14

Aku Pellinen

AUK Jämsän-Äijät

Tony Kart

22839330

3

3

7

4

5

15

6

3

Tatu Castren

Heinolan UA

Birel

21242999

7

6

3

5

7

21

7

86

Ossi Sairanen

Pert UA

CRG

23160053

5

4

5

7

8

22

8

94

Jesse Ruoti

Pert UA

Birel

25130243

8

9

6

8

6

29

                       
 

Luokka: Mini

                   
           

Jämsä 10.6

 

Hartola 15.7.

 

Lahti 20.9.

 

Sij.

Nro

Nimi

Seura

Auto

Lis. Nro

Finaali 1

Finaali 2

Finaali 1

Finaali 2

Finaali

Yht.

1

140

Aleksi Tuukkanen

Pert UA

Gillard

23516034

0

2

0

0

0

0

2

133

Juho Kuhanen

Pert UA

Gillard

22158105

5

5

3

2

4

14

3

75

Teemu Nurminen

Lahden FK-Kerho

Tony Kart

22748489

4

4

4

4

2

14

4

144

Sami Latvanen

Pert UA

Gillard

22315537

3

3

5

5

3

14

5

12

Cristian Saari

AUK Jämsän-Äijät

Kosmic Nordik

2313518

2

0

2

3

13+1

18

6

173

Valtteri Semeri

Lahden FK-Kerho

Birel

23237795

6

6

8

9

5

25

7

122

Markus Latvanen

Pert UA

CRG

22315498

7

14

6

6

6

25

8

120

Antton Willberg

Lahden FK-Kerho

Gillard

2365295

8

7

7

7

7

28

9

85

Joonas Heinonen

LMM

CRG

21571806

9

8

9

8

10

35

10

222

Miika Kemppainen

Lahden FK-Kerho

GP-Racing

23885914

14

9

10

10

9

38

11

223

Saga Jonninen

Lahden FK-Kerho

CRG

21807839

11

12

13

13

8

44

12

115

Aleksi Niininen

LMM

PCR

22703123

13

10

11

11

12

44

13

160

Konsta Kupiainen

Lievestuoreen UA

Dino

27997222

12

11

12

12

13

48

14

323

Jyri Jonninen

Lahden FK-Kerho

CRG

21807800

10

13

13

13

13+1

50

15

103

Emma Toivonen

Lahden FK-Kerho

CRG

23882991

15

15

14

14

11

54

                       
 

Luokka: Raket Harrastaja

                 
           

Jämsä 10.6

 

Hartola 15.7.

 

Lahti 20.9.

 

Sij.

Nro

Nimi

Seura

Auto

Lis. Nro

Finaali 1

Finaali 2

Finaali 1

Finaali 2

Finaali

Yht.

1

4

Misa Asikainen

Lahden FK-Kerho

CRG

21343500

0

0

0

0

2

2

2

87

Joni Räsänen

Pert UA

Dino

28474061

1

1

1

1

0

3

                       
                       
 

Luokka: Raket/junior 

                 
           

Jämsä 10.6

 

Hartola 15.7.

 

Lahti 20.9.

 

Sij.

Nro

Nimi

Seura

Auto

Lis. Nro

Finaali 1

Finaali 2

Finaali 1

Finaali 2

Finaali

Yht.

1

120

Robert Pänttönen

Lahden FK-Kerho

Birel

22965246

0

0

4

3

0

3

2

6 (29)

Marko Salokoski

Heinolan UA

Gold

23189843

2

11

0

0

2

4

3

118

Jari Huhta

Lahden FK-Kerho

Gillard

21663264

3

3

10

10

3

19

4

89

Juho Mattila

Heinolan UA

Finn Kart

22548194

7

5

3

9

4

19

5

61 (4)

Niko Louhivuori

Lievestuoreen UA

Kosmic

22448747

8

7

2

2

11

22

6

171

Tomi Mujunen

LMM

CRG

22591539

4

6

5

4

9

22

7

49

Henri Nieminen

JKL FK-Kerho

CRG

22691743

6

8

6

6

6

24

8

15

Pasi Vuolle-Apiala

AUK Jämsän-Äijät

Dino

27414637

9

4

9

5

7

25

9

81

Teemu Feldt

AUK Jämsän-Äijät

Gillard

21427565

5

2

10

10

10

27

10

13

Anssi Liimatainen

Lahden FK-Kerho

Birel

22400112

10

9

7

7

8

31

11

323

Jyri Jonninen

Lahden FK-Kerho

CRG

21807800

12

12

10

10

5

37

12

160

Arto Inkeroinen

Lievestuoreen UA

Tony Kart

21756414

11

10

8

8

11+1

38

                       
 

Luokka:Raket

                   
           

Jämsä 10.6

 

Hartola 15.7.

 

Lahti 20.9.

 

Sij.

Nro

Nimi

Seura

Auto

Lis. Nro

Finaali 1

Finaali 2

Finaali 1

Finaali 2

Finaali

Yht.

1

38

Jani Kelonen

Lahden FK-Kerho

Birel

2197763

0

0

0

0

1+1

2

2

15

Niko Forsström

Lahden FK-Kerho

CRG

21438279

2

2

2

2

0

6

                       
                       
 

Luokka: Yamaha 

                 
           

Jämsä 10.6

 

Hartola 15.7.

 

Lahti 20.9.

 

Sij.

Nro

Nimi

Seura

Auto

Lis. Nro

Finaali 1

Finaali 2

Finaali 1

Finaali 2

Finaali

Yht.

1

69

Jarkko Saari

Heinolan UA

Tony Kart

23135978

0

0

0

3

3

3

2

71

Mikko Nurminen

Lahden FK-Kerho

Tony Kart

22747707

2

3

3

0

8

5

3

96

Tero Saari

Heinolan UA

Tony Kart

23138441

3

2

2

2

9

6

4

36

Sari Rantamäki

Lahden FK-Kerho

Birel

23006777

4

4

6

4

4

16

5

88

Juho Timberg

Lahden FK-Kerho

Birel

23447129

6

6

4

5

2

17

6

33

Jani Kelonen

Lahden FK-Kerho

Birel

2197763

7

7

7

7

0

21

7

160

Saija Inkeroinen

Lievestuoreen UA

Tony Kart

21756511

5

5

5

6

6

21

8

13

Heinonen Jani

Lahden FK-Kerho

CRG

21570920

7

7

7

7

5

26

                       
 

Luokka: Yamaha junior

                 
           

Jämsä 10.6

 

Hartola 15.7.

 

Lahti 20.9.

 

Sij.

Nro

Nimi

Seura

Auto

Lis. Nro

Finaali 1

Finaali 2

Finaali 1

Finaali 2

Finaali

Yht.

1

52

Antti Kekäläinen

Lahden FK-Kerho

Tony Kart

23880498

0

0

1

1

0+1

2