Lopputulokset Päijänne CUP 2001. Cadetti

         

Hartola

 

Jämsä

 

Lahti

 
 

nro

nimi

kerho

runko

1. erä

2. erä

1. erä

2. erä

Kestävyysajo

Yhteensä

1.

21

Jani Matilainen

Laukaan Moottorimiehet

Gold

1

1

0

0

0

1

 

Lopputulokset Päijänne CUP 2001. Harrastajat alle 8 vuotta

         

Hartola

 

Jämsä

 

Lahti

 
 

nro

nimi

kerho

runko

1. erä

2. erä

1. erä

2. erä

Kestävyysajo

yht:

1.

37

Markus Karlsson

Lahden FK-kerho

Birel

0

0

0

0

0

0

2.

9

Jesse Komppa

Itä-Hämeen FK-kerho

Finn Kart

2

2

3

3

2

9

3.

19

Ville Virtanen

AUK Jämsän Äijät

CRG

2+1

2+1

2

2

3

10

												

Lopputulokset Päijänne CUP 2001. Harrastajat yli 8 vuotta

                         
         

Hartola

     

Jämsä

 

Lahti

 
 

nro

nimi

kerho

runko

I Erä1

II Erä1

I Erä2

II Erä2

1. erä

2. erä

Kestävyysajo

Lopputulos

1.

52

Oskari Kuortti

Itä-Hämeen FK-kerho

Tonykart

 

2

 

0

0

0

0

0

2.

50

Matias Kuortti

Itä-Hämeen FK-kerho

Tonykart

2

 

2

 

0

0

2

4

3.

83

Mikko Villman

Ruokolahden Karting

Dino

0

 

0

 

3

4

4

7

4.

3

Petri Suvanto

Etelä-Pohjanmaan UA

Gillard

3

 

3

 

2

2

3

10

5.

12

Christian Saari

AUK Jämsän Äijät

CRG

 

3

 

4

2

2

7

14

6.

452

Juho Kuhanen

Pertunmaan UA

CRG

 

6

 

3

5

6

6

20

7.

323

Jyri Jonninen

Lahden FK-kerho

CRG

5

 

5

 

5

6

5

20

8.

72

Teemu Nurminen

Lahden FK-kerho

Tonykart

4

 

4

 

6

5

8

21

9.

4

Kalle Kulmanen

Ylöjärven FK-kerho

Haase

8+1

7+1

   

4

3

9

24

10.

71

Valtteri Semeri

Lahden FK-kerho

Finn Kart  

H 8+1

 

H 7+1

3

5

10

26

11.

90

Riku Pitkäniemi

Lahden FK-kerho

Birel

 

4

 

6

6

7

11

27

12.

89

Tomi Honkasalo

Lahden FK-kerho

Birel

 

0

 

2

9

9

16+1

28

13.

41

Nico Helppolainen

Tampereen UA

Tonykart

8+1

7+1

   

4

3

15

30

14.

22

Markus Latvanen

Pertunmaan UA

Finn Kart

 

5

 

5

9

8

16+1

35

15.

13

Teemu Feldt

AUK Jämsän Äijät

Dino

8+1

7+1

   

7

4

16+1

36

16.

450

Sami Latvanen

Pertunmaan UA

Dino

7

 

8

 

8

8

14

37

17.

100

Aleksi Tuukkanen

Itä-Hämeen FK-kerho

Dino

8

 

7

 

7

9

16+1

39

18.

31

Niko Louhivuori

Lievestuoreen UA

Mevi

8+1

7+1

   

10

12

12

39

19.

70

Jere Heinänen

Saarijärven UA

Dino

8+1

7+1

   

8

7

16+1

40

20.

6

Jesse Paalanen

Lahden FK-kerho

Finnkart

6

 

6

 

12+1

12+1

16+1

42

21.

15

Ossi Savolainen

AUK Jämsän Äijät

CRG

8+1

7+1

   

10

10

16+1

44

22.

17

Eerika Laine

AUK Jämsän Äijät

Dino

8+1

7+1

   

12

10

16+1

44

23.

11

Hanna Kautonen AUK Jämsän Äijät Finn Kart

8+1

7+1

   

11

11

16+1

45

24.

14

Aku Pellinen

AUK Jämsän Äijät

Dino

8+1

7+1

   

11

11

16+1

45

25.

111

Anton Willberg

Lahden FK-kerho

Gillard

8+1

7+1

   

12+1

12+1

13

56

26.

77

Leopold Ringbom

Tampereen FK-k

Dino

8+1

7+1

   

12+1

12+1

16

59

 

Lopputulokset Päijänne CUP 2001. Mini

Hartola

Jämsä

Lahti

 

nro

nimi

kerho

runko

I Erä1

II Erä1

I Erä2

II Erä 2

1. erä

2. erä

Kestävyysajo

Yhteensä

1.

38

Jani Heinonen

Lahden FK-kerho

Tonykart

0

 

0

 

0

0

0

0

2.

98

Henri Honkasalo

Lahden FK-kerho

Birel

 

2

 

2

10

5

2

11

3.

48

Jouni Vesalainen

Laukaan Moottorimiehet

Gold

7

 

4

 

4

2

6

16

4.

69

Tero Saari

Heinolan UA

Birel

3

 

2

 

3

3

9

17

5.

39

Lasse Harju

AUK Jämsän Äijät

Dino

 

H 8+1

 

H 8+1

2

4

4

19

6.

49

Henri Nieminen

Toivakan AUK

CRG

 

0

 

0

11

12

11

22

7.

99

Ari Koiranen

Lahden FK-kerho

Birel  

3

 

3

15

9

8

23

8.

136

Niko Forsström

Lahden FK-kerho

CRG

5

 

7

 

6

8

5

23

9.

79

Joonas Nieminen

Toivakan AUK

Dino

4

 

3

 

5

6

12

24

10.

10

Robert Pänttönen

Lahden FK-kerho

CRG

8

 

5

 

12

10

3

26

11.

6.

Marko Salokoski

Heinolan UA

Gold

2

 

8

 

7

7

15+1

32

12.

15

Pasi Vuolle-Apiala

AUK Jämsän Äijät

CRG

6

 

6

 

8

13

13

33

13.

113

Anssi Liimatainen

Lahden FK-kerho

Finn Kart

 

H 8+1

 

H 8+1

9

11

10

37

14.

20

Juho Timberg

Lahden FK-kerho

Finn Kart

 

5

 

5

16

15

14

39

15.

76

Sonja Inkeroinen

Lievestuoreen UA

Tonykart

 

4

 

4

16+1

16+1

15+1

41

16.

140

Aleksi Tuukkanen

Itä-Hämeen FK-kerho

Dino

8+1

8+1

   

16+1

16+1

7

42

17.

118

Huhta Jari

Lahden FK-kerho

Gillard

8+1

8+1

   

13

11

15+1

44

18.

119

Mikko Virtanen

AUK Jämsän Äijät

Dino

8+1

8+1

   

14

16

15

47

Lopputulos Päijänne CUP 2001. Mini harrastaja

                         

1.

89 har

Juho Mattila

Heinolan UA

Dino

1

 

1

 

0

0

0

1

Lopputulos Päijänne CUP 2001. Raket junior

         

Hartola

 

Jämsä

 

Lahti

 
 

nro

nimi

kerho

runko

1 erä

2. erä

1. erä

2. erä

Kestävyysajo

Yhteensä

1.

68

Teemu Mustonen

Laukaan Moottorimiehet

CRG

2

3

0

0

3

5

2.

97

Miika Ilomäki

Toivakan AUK

Dino

0

0

2

5

7

9

3.

50

Osku Peltonen

AUK Jämsän Äijät

Tonykart

4

4

3

2

2

11

4.

166

Jani Kelonen

Lahden FK-kerho

Birel

8

12

4

3

4

19

5.

105

Sari Rantamäki

Lahden FK-kerho

Finn Kart

10

6

8

6

0

20

6.

66

Ville Pekkinen

Helsingin FK-kerho

G.P.Racing

3

2

5

14

12

22

7.

42

Erno Luotola

Laukaan Moottorimiehet

PCR

6

5

6

4

8

23

8.

60

Saija Inkeroinen

Lievestuoreen UA

Tonykart

7

9

9

8

6

30

9.

82

Janne Heinonen

Toivakan AUK

Dino Mars

5

11

7

9

13+1

35

10.

115

Tomas Bågman

Toivakan AUK

Finn Kart

11

7

14

13

9

40

11.

113

Janne Näränen

Lahden FK-kerho

Birel

12

8

13

10

11

41

12.

71

Jami Heinänen

Saarijärven UA

Mars

12+1

12+1

10

7

13+1

44

13.

176

Sonja Inkeroinen

Lievestuoreen UA

Tonykart

12+1

12+1

11

11

10

45

14.

89

Veera Virtanen

Turun UA

Tonykart

12+1

12+1

14+1

14+1

5

46

15.

96

Sami Liukkonen

Itä-Hämeen FK-kerho

CRG

9

10

14+1

14+1

13+1

48

16.

37

Eetu Itänen

AUK Jämsän Äijät

Dino

12+1

12+1

12

12

13

50

Lopputulokset Päijänne CUP 2001. Raket yleinen

         

Hartola

 

Jämsä

     
 

nro

nimi

kerho

runko

1. erä

2. erä

1. erä

2. erä

Kestävyysajo

Yhteensä

1.

117

Janne Huovinen

Jyväskylän FK-kerho

CRG

   

0

0

3

3

2.

64

Mikko Holmstedt

Lievestuoreen UA

Dino Mars

   

2

2

0

9

3.

69

Jarkko Saari

Heinolan UA

Finn Kart

   

3

3

2

10

4.

51

Valtteri Bottas

Lahden FK-kerho

CRG

0

4

3+1

3+1

3+1

12

5.

71

Mikko Nurminen

Lahden FK-kerho

Tonykart

5

3

3+1

3+1

3+1

15

6.

40

Petri Karlsson

Lahden FK-kerho

CRG

4

6

3+1

3+1

3+1

16

Lopputulokset Päijänne CUP 2001. Yamaha junior

Hartola

Jämsä

Lahti

nro

nimi

kerho

runko

1. erä

2. erä

1. erä

2.erä

Kestävyysajo

yht:

1.

119

Joonas Komppa

Itä-Hämeen FK-kerho

Birel

2

2

0

0

0

2

2.

124

Ville-Pekka Norpo

Vilppulan Seudun UA

Tonykart

0

0

2

2

2

4

 

Lopputulokset Päijänne CUP 2001. Yamaha

         

Hartola

 

Jämsä

 

Lahti

 
 

nro

nimi

kerho

runko

1 . erä

2. erä

1. erä

2. erä

Kestävyysajo

Yhteensä

1.

85

Turo Salmi

Lahden FK-kerho

Tonykart

   

3

3

0

3

2.

28

Teemu Pokela

AUK Jämsän Äijät

Gillard

1+1

1+1

0

2

2

6

3.

24

Isto Lylyoja

AUK Jämsän Äijät

Gillard

1+1

1+1

2

0

5

9

4.

64

Markus Autio

Laukaan Moottorimiehet

Gold

1+1

1+1

4

4

3

11

5.

71

Sami Laihomäki

Heinolan Urheiluautoilijat

Tonykart

1+1

1+1

4+1

4+1

4

13